Tijdens de eerste vergadering van de Staatsraad, onder voorzitterschap van president Jennifer Simons, is Amzad Abdoel bij acclamatie gekozen tot vicevoorzitter. De vergadering vond plaats op donderdag 14 augustus 2025 op het Kabinet van de President. Caroline Heilbron werd benoemd tot vervanger van de vicevoorzitter.
Met tien jaar ervaring als lid van De Nationale Assemblée wil vicevoorzitter Abdoel zijn kennis en ervaring inzetten om de raad te versterken. Daarbij zal hij niet schromen om kritische adviezen te geven, ook als die minder populair zijn. “Juist door kritisch te zijn, helpen we de regering om beter beleid te formuleren of bij te stellen. Ik heb de president beloofd dat ik kwalitatief goed werk zal leveren en geen stap achteruit zal zetten.”
Abdoel geeft ook aan brede steun te hebben gekregen van de vertegenwoordigers van politieke partijen, het bedrijfsleven en vakbonden binnen de raad. “De vicevoorzitter is verantwoordelijk voor de dagelijkse activiteiten en het operationeel houden van de raad, samen met de secretaris. In afwezigheid van de voorzitter leid ik de vergaderingen”, licht hij toe.
De vicevoorzitter verwacht dat de raad de komende periode adviezen zal behandelen over ontwerpwetten, verdragen en staatsbesluiten. Daarnaast kan zij ongevraagd advies geven over actuele thema’s. “Belangrijke onderwerpen zijn onder meer, de bestrijding van corruptie en het versterken van local content bij de ontwikkeling van de olie- en gassector. Wij zijn van plan dit werk zeer intensief te doen”, benadrukt Abdoel.
De functionaris onderstreept verder dat de Staatsraad een onafhankelijk adviesorgaan is dat uitsluitend verantwoording aflegt aan de president.
- Parlement stemt met Santokhi af over toelating als lid..
- Kantonrechter beslist woensdag over voorlopige vrijlating K…..
- Steekincident na rouwzitting: verdachte in verzekering gest…..
- Registratie en verlenging vuurwapenvergunning voortaan voll…..
- Afzwaaiend politiebaas Isaacs: functie korpschef lijkt een …..
- Twee mannen in Albina aangehouden voor seksueel misbruik mi…..
- President Simons stuit op onbekende kabinetten in Nickerie …..
- Vertrekkend politiebaas Bryan Isaacs: “Korpschef is een spe…..
- Man misbruikt minderjarige pleegdochter met collega..
- Nieuwe commissie voor Surinaamse deelname aan Carifesta XV …..
- Twee verdachten aangehouden voor seksueel misbruik minderja….
- Baitali wil meedenken over snelle verbetering Van ’t Hogerh…..
- Heilige auto’s..
- Leiding Korps Politie Suriname overgedragen aan commissaris…..
- Nog twee ontsnapte gevangenen gepakt..
- LELIJK OP DE NEUS KIJKEN…..
- Vrouwelijke sportbestuurders..
- AVO-directeur Poese: AVO-diploma’s hebben wel bestaansrec…..
- SPELEN MET VUUR..
- Misiekaba en Franse ambassadeur versterken samenwerking in …..
- Minister Currie installeert nieuwe commissie voor deelname …..