Tijdens de eerste vergadering van de Staatsraad, onder voorzitterschap van president Jennifer Simons, is Amzad Abdoel bij acclamatie gekozen tot vicevoorzitter. De bijeenkomst vond plaats op het Kabinet van de President. Tegelijkertijd werd Caroline Heilbron benoemd tot vervanger van de vicevoorzitter.
Met tien jaar ervaring als lid van De Nationale Assemblee wil Abdoel zijn kennis en ervaring inzetten om de raad te versterken. Hij geeft aan geen schroom te hebben om kritische adviezen te formuleren, ook als deze minder populair zijn.
“Juist door kritisch te zijn, helpen we de regering om beter beleid te formuleren of bij te stellen. Ik heb de president beloofd dat ik kwalitatief goed werk zal leveren en geen stap achteruit zal zetten,” aldus Abdoel.
De vicevoorzitter benadrukt dat hij brede steun geniet van de vertegenwoordigers van politieke partijen, het bedrijfsleven en vakbonden binnen de raad. “De vicevoorzitter is verantwoordelijk voor de dagelijkse activiteiten en het operationeel houden van de raad, samen met de secretaris. In afwezigheid van de voorzitter leid ik de vergaderingen,” legt hij uit.
Abdoel verwacht dat de Staatsraad in de komende periode adviezen zal behandelen over ontwerpwetten, verdragen en staatsbesluiten. Daarnaast kan de raad ongevraagd advies geven over actuele thema’s.
“Belangrijke onderwerpen zijn onder meer de bestrijding van corruptie en het versterken van local content bij de ontwikkeling van de olie- en gassector. Wij zijn van plan dit werk zeer intensief te doen,” benadrukt de vicevoorzitter.
De functionaris onderstreept dat de Staatsraad een onafhankelijk adviesorgaan is dat uitsluitend verantwoording aflegt aan de president. “We zoeken altijd naar wat goed is voor het land, met inbreng van politieke partijen, vakbonden en het bedrijfsleven. Zo kunnen onze adviezen breed gedragen worden,” besluit Abdoel.
- Man aangehouden voor oplichting via gehackt Facebook accoun…..
- Monorath: ‘Niet eenieder kan in aanmerking komen’..
- Ministerie van Onderwijs verruimt herexamennormen leerjaar …..
- Man aangehouden voor oplichting via Facebook-account..
- Bewoners luiden noodklok over vestiging goudbedrijf in woon…..
- CEO Baitali: ‘Wij strijden niet voor het werk, maar voor ee…..
- ‘Mediation is geen trucje’..
- Belgische studenten promoten toerisme naar Suriname..
- Hevige regen vertraagt herstelwerkzaamheden Van ’t Hogerhuy…..
- Rusland wil binnen twee weken verbetering situatie Van ’t H…..
- ‘Parts Unknown’: Suriname..
- LVV wil visserijsector versterken..
- Vertraging lapwerkzaamheden Van ’t Hogerhuysstraat wegens w…..
- Politie regio Oost houdt man aan voor oplichting.
- Carmen Vriesde..
- Behoorlijk bestuur..
- Wanorde bij bushalte Paramaribo–Lelydorp door aanhoudende a…..
- OM EIST 14 JAAR GEVANGENIS VOOR BEROVING, VERKRACHTING EN B….
- OM EIST 10 JAAR VOOR DOODSLAG OP OOM IN GOUDVELD.
- OM eist 10 jaar voor doodslag op oom..
- Geslaagde open dagen bij het Openbaar Ministerie Suriname..