Minister Kenneth Amoksi van Justitie en Politie is wederom in opspraak voor het bevorderingenbeleid. Deze keer hebben personeelsleden van de Beveiligings- en Bijstandsdienst Suriname (BBS) aan de bel getrokken. Twee leden van het managementteam bij de BBS zouden onlangs bevorderd zijn en in één keer drie rangen omhoog zijn gegaan, terwijl anderen jarenlang op een bevordering wachten. Eerder werd ook door de leiding van het Korps Politie Suriname (KPS) aan de bel getrokken over politieke bevorderingen. Het ministerie weersprak dat er daar sprake van was.
Er wordt ook geëist dat leden de kaderopleiding moeten doorlopen om bevorderd te kunnen worden in een naast hogere rang. In het geval van de twee managementleden, is geconstateerd dat zij langere tijd gestopt zijn met de opleiding, vertelde een BBS’er aan .. ‘Het is geen normale bevordering geweest, terwijl dat niet de afspraak was. Het is de tweede keer dat dit gebeurt onder Amoksi’, zei hij. De leden zullen dit niet langer accepteren; het bevorderingenbeleid moet transparanter.
De voorzitter van de bond bij de BBS, Elio Biswan, is dinsdag samen met leden naar de minister geweest. Er was een dag eerder eerst een brief gestuurd aan de bewindsman, die is toegelicht. Amoksi zegt desgevraagd dat de bevorderingen zijn uitgevoerd binnen het bestaande kader van het ministerie. Toch heeft hij, na de zorgen van de bond, ingestemd met het opschorten van alle verdere bevorderingen, totdat er duidelijkheid komt over de criteria en de uitvoering.
De gesprekken tussen de bond en het ministerie worden woensdag om 8.00 uur hervat.
- Amazone Partij Suriname wacht af om richting te bepalen..
- Herdenken en vieren: 1 juli blijft een dag met twee gezicht…..
- Epilepsie en cognitieve ontwikkeling..
- Omicron Seafood N.V sollicitatie-oproep..
- FPP-voorzitter Ommen: “Ondernemer in Para bewust buitenspel…..
- SEOGS 2025 succesvol afgesloten na vier inspirerende dagen..
- BIBIS waarschuwt reizigers: ‘Houd u aan buitenlandse inreis…..
- Eskak: beschuldiging PL rond Javaans Nieuwjaar ongegrond en…..
- Handelmij Dawson N.V...
- Suriname reageert geschokt op overlijden van DNA-lid Patric…..
- Wie betaalt de verkiezingspropaganda?..
- Simons bedankt Para voor buitengewone inzet..
- Nieuwe single Byciel Watsaam weer verrassend..
- Vandalisten vernielen speeltoestellen Brasaplein..
- Ramdin houdt eerste OAS-vergadering in Antigua en Barbuda..
- Esajas: ‘SRD geen stabiele rekeneenheid meer’..
- Simons in Para: Simons: Decentralisatie wordt speerpunt van…..
- Diefstal Johan Adolf Pengel-luchthaven opgelost..
- SEOGS, blubber en politiek..
- Braziliaan overlijdt na ongeval met ATV..
- Sewcharan hoopt op verkiezing president en vicepresident zo…..