Minister Kenneth Amoksi van Justitie en Politie (Juspol) heeft zijn bezorgdheid geuit over het onverantwoordelijke gedrag van ouders die hun kinderen zonder adequate bescherming op e-bikes laten rijden. De bewindsman zei dat de conceptwet voor e-bikes klaar is en nu wacht op behandeling in De Nationale Assemblee. Dit zei hij voorafgaand aan de wekelijkse vergadering van de Raad van Ministers (RvM).
Volgens Amoksi is het dringend noodzakelijk dat ouders strenger toezicht houden op hun kinderen, vooral bij het gebruik van e-bikes. Dagelijks gebeuren er aanrijdingen met e-bikes, en onlangs werd zelfs een jongetje van ongeveer acht jaar zonder valhelm opgemerkt, samen met zijn zusje op een e-bike.
“Ik kan mij niet voorstellen dat ouders hun kinderen op deze manier in gevaar brengen,” benadrukte de minister. Naast de e-bike kwestie besprak Amoksi ook de stijging van het aantal verkeersongevallen waarbij Cubanen in Suriname betrokken zijn.
Tijdens een recente ontmoeting met de Cubaanse ambassadeur, Fakri Rodriguez Pinelo, werd gesproken over de verkeersregels die in Cuba gelden voor bromfietsen en e-bikes. Hij wees erop dat soortgelijke maatregelen in Suriname noodzakelijk zijn om de veiligheid op de weg te verbeteren.
Verder hekelde de minister het feit dat ondernemers vaak meer belang hechten aan de verkoop van e-bikes dan aan de veiligheid van hun klanten. Hij riep daarom op tot meer verantwoordelijkheid, zowel van verkopers als van ouders en bestuurders. “Iedereen die deelneemt aan het verkeer, inclusief e-bike gebruikers, moet zich goed beschermen,” aldus de Juspol-topman.
Met de komst van de nieuwe E-bike wetgeving hoopt de minister een stap te zetten naar veiliger verkeer en meer bewustwording bij ouders en weggebruikers.
- ‘Track record NPS toont kunnen aan’, zegt voorzitter Ruslan…..
- OW: Weg naar Zee tot rampgebied verklaren..
- Apoera, Washabo, Section en VIDS procederen tegen de Staat …..
- VHP en ABOP azen op ministerie van Grondbeleid..
- Amateurisme en/of naïviteit?: Voorzitter commissie Ontwikke…..
- De maat is vol: Apoera, Washabo, Section en VIDS procederen…..
- Suriname en Zuid-Amerikaanse landen werken samen aan behoud…..
- Wie is de zijspanpartij van VHP en van NDP?..
- Japan kampt met ergste bosbrand in decennia..
- Medewerkers Telesur en Diakonessenhuis doorlopen SAO-traini…..
- KPS moet vaste communicatiestrategie volgen bij instroompro…..
- Volksgezondheid op Wereld Obesitas Dag: 50 procent Surinaam…..
- Actie NVB-medewerkers treft schoolkinderen en leerkrachten:…..
- Ramsukul: ‘VHP heeft vanaf 2020 gewerkt aan grondenrechtenv…..
- Gummels: ‘Mijn politieke overstap hoeft niet de reden van o…..
- Bewolking, wat regen en ook zonneschijn..
- SAO traint personeel Telesur en Diakonessenhuis in printpla…..
- Quick Response Team houdt verdachte e-biker aan..
- Trump stopt tijdelijk alle militaire hulp aan Oekraïne..
- Lilawatie Sadhoe – Soebdhan (80) Vijfderijweg# 128 1-…..
- Anton Donald Starke (87) Den Haag, Nederland 1-3-2025..