PARAMARIBO — De minister van Justitie en Politie, Kenneth Amoksi heeft recent, op eigen initiatief en buiten de geldende bevorderingsprocedures om, een beschikking ondertekend waarbij een groep brigadiers van politie is bevorderd tot de rang van majoor. De leiding van het Korps Politie Suriname (KPS) heeft inmiddels kennis genomen van dit besluit en benadrukt dat de betrokken medewerkers niet voldoen aan alle wettelijke vereisten voor een dergelijke bevordering.
Woensdag is de korpsleiding in spoedoverleg getreden met het bestuur van de Surinaamse Politiebond (SPB). In samenspraak met de bond is besloten om het ministerieel besluit uit te voeren, ondanks de bezwaren.
” Het respecteren van vaste procedures is essentieel voor de transparantie, integriteit en stabiliteit van de organisatie”
Daarbij wordt met nadruk gesteld dat dit besluit een politiek karakter draagt en dat de volledige verantwoordelijkheid ervoor bij de minister van Justitie en Politie ligt. Daarbij wijst de korpsleiding erop dat deze groep politiemedewerkers reeds in 2022 in aanmerking is gekomen voor een bijzondere bevordering, wat deze nieuwe promotieronde des te opmerkelijker maakt.
Verzoeken
In de maanden april en mei 2025 zijn er verschillende verzoeken ontvangen van het personeel voor bijzondere bevorderingen. Het gaat om verzoeken van groepen politiemedewerkers in de rangen van agent van politie 1e klasse, brigadier van politie en majoor van politie.
Naar aanleiding hiervan zijn er gesprekken geweest tussen Amoksi, de veiligheidsadviseur van de president Chandrikapersad Santokhi, de politiebond, de korpsleiding, deskundigen alsook de verzoekers. Hierna is er voor de minister schriftelijk uiteengezet wat de technische mogelijkheden en beletsels zijn ten aanzien van het verzoek om bijzondere bevorderingen toe te kennen uitgaande van het beleid en wet- regelgeving.
Naar aanleiding van de technische uiteenzetting was het standpunt van alle betrokken partijen duidelijk, namelijk dat er geen bijzondere bevorderingen meer zullen worden toegekend. Voorts dat de behoefte van de organisatie en competenties leidend zullen zijn en dat er balans dient te zijn tussen organisatiebelang en individueel belang van medewerkers.
De korpsleiding onderstreept het belang van naleving van wet- en regelgeving bij bevorderingen binnen het politiekorps. Het respecteren van vaste procedures is essentieel voor de transparantie, integriteit en stabiliteit van de organisatie.
- Aanhoudende regen en onweer..
- Wegomleiding kruising Heeren- en Klipstenenstraat..
- Verdachte en heler opgesloten wegens diefstal..
- Petronas versnelt olie-exploratie in Blok 52 na veelbeloven…..
- Vliegtuigcrash India: 241 doden, één overlevende en oorzaak…..
- Humphried – Humphrey – Halfhuid (94) Paramarib…..
- Antoinette Betsy Hasselbaink (90) Diemen 28-5-2025..
- RBTW houdt verdachte en heler aan voor reeks gepleegde dief…..
- Dertigjarige inbreker ingesloten..
- Nationale Grenscommissie werkt aan afronding grensgeschille…..
- Generaal Salami gedood bij Israëlische luchtaanvallen op Ir…..
- Man waagt gevaarlijke oversteek over woeste rivier in Aruna…..
- Niet de regering, maar DNA treft blaam bij overname dienstv…..
- BIBIS: publicatie missive inzake grensdeskundige ‘a-nationa…..
- Bibis reageert op uitgelekte missive: ‘Aantrekken expert no…..
- Visserscollectief: regeringen blijven beloven, maar nog ste…..
- India’s Digital Public Infrastructure voorbeeld voor Surina…..
- Analyse verkiezingsuitslag mei 2025: Versnippering, verlies…..
- Verdachte beroving warung ontkent betrokkenheid..
- Minister Nurmohamed presenteert infrastructuurambities op f…..
- Reactie op: Brunswijk moet aftreden voor stemming president..