Een Amerikaanse rechter heeft tijdelijk de uitvoering opgeschort van een decreet van president Donald Trump dat transgenders uitsluit van militaire dienst. Twintig huidige en toekomstige militairen hebben een rechtszaak aangespannen waarin ze de grondwettelijkheid van het besluit aanvechten.
Rechter Ana Reyes oordeelde dat Trumps bevel van 27 januari waarschijnlijk in strijd is met het verbod op seksediscriminatie in de Amerikaanse grondwet. “Het wrange is dat duizenden transgender militairen zich hebben ingezet en zelfs hun leven op het spel hebben gezet om de rechten van anderen te beschermen, terwijl dit verbod hen diezelfde rechten ontneemt”, stelde Reyes. Zij is benoemd door Trumps voorganger Joe Biden.
Het leger kondigde op 11 februari aan geen nieuwe transgender rekruten meer toe te laten en te stoppen met het faciliteren van procedures rondom geslachtsverandering voor militairen. Later die maand werd duidelijk dat ook transgender militairen actief uit het leger zouden worden gezet. Dit proces ligt nu voorlopig stil.
Volgens cijfers van het Amerikaanse ministerie van Defensie telt het leger ongeveer 1,3 miljoen actieve militairen. Voorvechters van transgenderrechten schatten dat zo’n 15.000 van hen transgender zijn, terwijl overheidsfunctionarissen spreken van slechts enkele duizenden.
- OW-minister Nurmohamed: ‘Er is geen geld om dijk te bouwen …..
- Inheemse gemeenschappen klagen Suriname aan om FPIC-schendi…..
- Veel bewolking en wat lichte regen..
- DA’91 houdt paneldiscussie in verband met Dag van de Vrou…..
- Politie zoekt eigenaren gestolen Yamaha-bromfiets en e-bike..
- Arabische staten gaan voor Egyptisch alternatief..
- Trump viert overwinning in toespraak tot het Congres, Democ…..
- Perry Oemrawsingh (77) Paramaribo 2-3-2025..
- Shemar Rier aangesteld als voorzitter Jeugraad Suriname..
- Winkeliersechtpaar Washabo beboet wegens economisch delict..
- Overheid, ondernemers en onderwijs slaan handen ineen voor …..
- Ruim 300 bankrekeningen geopend in Kwamalasemutu..
- 14 van eerste 20 plekken VHP voor Paramaribo en Wanica..
- Newara tegen lijsstrekkersrol Wayne Telgt; spanningen binne…..
- Shata-voorzitter Von Foidl: ‘Suriname kan het Singapore van…..
- Minister Ramdin krijgt steun van vijf Zuid-Amerikaanse land…..
- Minister Ori: “Onderwijssector heeft grote investering nodi…..
- Ramdin: ‘Grenskwestie niet met CARICOM, maar met Guyana bes…..
- Breaking: AOV wordt verhoogd; studenten krijgen SRD 800..
- Alerte dochter waarschuwt moeder voor diefstal van portemon…..
- Ressort-coördinatoren OKB extra aangescherpt..