De Amerikaanse overheid is begonnen met het ontslaan van duizenden ambtenaren die nog in hun proefperiode zitten. Dit is de nieuwste stap in het verkleinen van het federale ambtenarenapparaat.
Het is niet duidelijk hoeveel medewerkers precies zijn ontslagen en hoeveel er nog moeten vertrekken. Volgens de meest recente overheidsgegevens bevinden zich meer dan 200.000 ambtenaren in hun proefperiode. De krant The New York Times meldt dat de HR-afdelingen van overheidsinstanties het merendeel van deze medewerkers adviseren te ontslaan.
De ontslagen treffen onder andere het ministerie van Onderwijs, het ministerie van Veteranenzaken, het agentschap voor kleine ondernemers en de consumentenorganisatie. Bij de dienst voor bosbeheer worden meer dan 3000 medewerkers ontslagen.
Het federale ambtenarenapparaat telt een personeelsbestand van 2,3 miljoen mensen. Eind januari kregen ongeveer 2 miljoen ambtenaren een aanbod om vrijwillig op te stappen met behoud van salaris tot en met september. Volgens het Witte Huis zijn ongeveer 75.000 medewerkers akkoord gegaan met de afkoopsom. Vakbonden hebben juridische stappen ondernomen om te protesteren tegen de regeling.
Daarnaast heeft president Donald Trump de taskforce DOGE van Elon Musk opdracht gegeven om bezuinigingen binnen de overheid door te voeren. Musk heeft medewerkers naar minstens zestien overheidsinstanties gestuurd, waar zij toegang kregen tot computersystemen met persoonlijke en financiële informatie en ambtenaren naar huis hebben gestuurd.
- Santokhi spreekt VN-topman en EU-chef over mondiale uitdagi…..
- Man krijgt levenslang voor moord op vriendin en haar ouders..
- Arena Politieke Partij krijgt financiële steun van Max Ghaz…..
- Documenten bestemd voor CHS van Arena Politieke Partij gest…..
- SVB: ‘Versterking organisatie met installatie onafhankelijk…..
- APP-voorzitter: “We gaan voor hygiënische politiek”..
- Verdachten in drugssmokkelzaak SLM-toestel gehoord..
- Inschrijven voor Staatsolie-obligatie kan vanaf USD 100/eur…..
- A20, DOE en PRO betalen gezamenlijk de waarborgsom; voorzit…..
- George Raymon D Mattos..
- D Mattos George Raymon..
- In 2025 worden vijf exploratieputten geboord in Surinaams z…..
- Caricom..
- Jeane Helene Leliënhof..
- OW-minister Nurmohamed: ‘Het was een wens van de NDP dat cr…..
- NDP klaagt Guyana aan bij Caricom: “Onrechtmatige handeling…..
- Brandstofprobleem KPS opgelost..
- Santokhi spreekt VN-topman en EU-chef over mondiale..
- Kasmiatoen – Tonia – Brandon-Nitiredjo..
- Bamboe potentieel: nieuwe kracht achter duurzame bouw..
- Presidentiële werkgroep ‘Platform Grondzaken’ ontvangt weke…..