De Amerikaanse overheid is begonnen met het ontslaan van duizenden ambtenaren die nog in hun proefperiode zitten. Dit is de nieuwste stap in het verkleinen van het federale ambtenarenapparaat.
Het is niet duidelijk hoeveel medewerkers precies zijn ontslagen en hoeveel er nog moeten vertrekken. Volgens de meest recente overheidsgegevens bevinden zich meer dan 200.000 ambtenaren in hun proefperiode. De krant The New York Times meldt dat de HR-afdelingen van overheidsinstanties het merendeel van deze medewerkers adviseren te ontslaan.
De ontslagen treffen onder andere het ministerie van Onderwijs, het ministerie van Veteranenzaken, het agentschap voor kleine ondernemers en de consumentenorganisatie. Bij de dienst voor bosbeheer worden meer dan 3000 medewerkers ontslagen.
Het federale ambtenarenapparaat telt een personeelsbestand van 2,3 miljoen mensen. Eind januari kregen ongeveer 2 miljoen ambtenaren een aanbod om vrijwillig op te stappen met behoud van salaris tot en met september. Volgens het Witte Huis zijn ongeveer 75.000 medewerkers akkoord gegaan met de afkoopsom. Vakbonden hebben juridische stappen ondernomen om te protesteren tegen de regeling.
Daarnaast heeft president Donald Trump de taskforce DOGE van Elon Musk opdracht gegeven om bezuinigingen binnen de overheid door te voeren. Musk heeft medewerkers naar minstens zestien overheidsinstanties gestuurd, waar zij toegang kregen tot computersystemen met persoonlijke en financiële informatie en ambtenaren naar huis hebben gestuurd.
- EBS ontkent verhoging stroomtarieven:..
- President Santokhi en IMF bespreken laatste beoordeling..
- President ontvangt vertegenwoordigers Totikamp, Nieuw-Koffi…..
- Tuin- en landbouwcursus gestart in Commewijne..
- Ruim 97.000 mensen hebben persoongegevens op kiezerslijsten…..
- Stanley Dijksteel: ‘Verkiezingsuitslag zal geen invloed heb…..
- Inbreker aangehouden en inverzekering gesteld..
- Zwaarbewapende criminelen plegen beroving in het Nassaugebi…..
- USD 20 miljoen uit Saudi Fund for Development voor verbeter…..
- Kappalani voorlopig in vrijheid gesteld..
- Kruimels versus de koek: de illusie van vooruitgang..
- Advocaat in Florida riskeert straf voor bruiloftsvaartijd d…..
- Lichting 2020 bevorderd tot Penitentiaire Ambtenaar 3e–klas…..
- Kappalani in voorlopige vrijheid gesteld..
- De circuspresident..
- Bondsvoorzitter VRM: defensieminister en bevelhebber houden…..
- Franse delegatie in Suriname voor Interregionaal Amazone Sa…..
- Internationale Business Conferentie overschaduwd door grens…..
- Gouden beleggingsmunten en bullions vandaag op de markt..
- AWJ en SoZaVo bundelen krachten om sociale steunontvangers …..
- OM aan zet..