De Amerikaanse overheid is begonnen met het ontslaan van duizenden ambtenaren die nog in hun proefperiode zitten. Dit is de nieuwste stap in het verkleinen van het federale ambtenarenapparaat.
Het is niet duidelijk hoeveel medewerkers precies zijn ontslagen en hoeveel er nog moeten vertrekken. Volgens de meest recente overheidsgegevens bevinden zich meer dan 200.000 ambtenaren in hun proefperiode. De krant The New York Times meldt dat de HR-afdelingen van overheidsinstanties het merendeel van deze medewerkers adviseren te ontslaan.
De ontslagen treffen onder andere het ministerie van Onderwijs, het ministerie van Veteranenzaken, het agentschap voor kleine ondernemers en de consumentenorganisatie. Bij de dienst voor bosbeheer worden meer dan 3000 medewerkers ontslagen.
Het federale ambtenarenapparaat telt een personeelsbestand van 2,3 miljoen mensen. Eind januari kregen ongeveer 2 miljoen ambtenaren een aanbod om vrijwillig op te stappen met behoud van salaris tot en met september. Volgens het Witte Huis zijn ongeveer 75.000 medewerkers akkoord gegaan met de afkoopsom. Vakbonden hebben juridische stappen ondernomen om te protesteren tegen de regeling.
Daarnaast heeft president Donald Trump de taskforce DOGE van Elon Musk opdracht gegeven om bezuinigingen binnen de overheid door te voeren. Musk heeft medewerkers naar minstens zestien overheidsinstanties gestuurd, waar zij toegang kregen tot computersystemen met persoonlijke en financiële informatie en ambtenaren naar huis hebben gestuurd.
- Mijlpaal voor Suriname: AZP opent kinder oncologie unit..
- Suriname en Benelux ondertekenen overeenkomsten inzake migr…..
- Santokhi vertrokken voor 48ste Caricom Staatshoofden Vergad…..
- Bijeen..
- Regering ondersteunt duurzame bouw met bamboe..
- Politiebureau Nieuwe Haven, vernoemd naar “Herman E. Goodin…..
- Regering neemt besluiten met betrekking tot het bestrijden …..
- Onduidelijkheid binnen SPA over lijsttrekkerschap..
- Telesur in transformatie naar NV..
- OPTSU: een nieuwe politieke partij voor Suriname..
- Leegstaande panden..
- President Santokhi in Barbados voor deelname aan Caricom-to…..
- Actiegroep OBS houdt prikactie, dient petitie in bij vicepr…..
- Inclusieve Dans en Spoken Word in Suriname..
- President neemt deel aan 48e CARICOM Heads of Government..
- Elf SAO-cursisten ronden lastraining succesvol af..
- Toneelstuk ‘Het waarom beantwoord’..
- BLTO vraagt president interventie voor betalen overuren..
- Nieuwsvoorziening op ABC website weer optimaal..
- Presidentiële Werkgroep pakt klachten over grondaanvragen a…..
- Voor visum-vrij reizen naar Europa moet Suriname illegalen …..