De spanning in de Caribische wateren loopt verder op nu drie Amerikaanse oorlogsschepen richting de Venezolaanse kust zijn gestuurd. Washington noemt het een noodzakelijke “tegendruk” tegen drugskartels, maar critici zien vooral een machtsvertoon dat rechtstreeks gericht is op president Nicolás Maduro.
Het Witte Huis benadrukt dat president Trump “bereid is elk element van Amerikaanse kracht in te zetten” om de instroom van drugs te stoppen en het Maduro-regime, dat door de VS als “narco-terroristisch kartel” wordt bestempeld, verantwoordelijk te houden.
Maduro reageerde door 300 nieuwe “vredes- quadranten” te presenteren – hybride eenheden van militairen, politie en burgers.
Met bijbelse beeldspraak positioneerde hij Venezuela als David tegenover de Goliath van de internationale gemeenschap. Centraal in zijn strategie staat de Bolivariaanse militie, opgericht door wijlen Hugo Chávez, die miljoenen vrijwilligers kan mobiliseren “om te zorgen dat niemand Venezuela meer zal overheersen.”
De beelden spreken boekdelen: Trump die zijn maritieme spierballen laat rollen, Maduro die inzet op grassroots-verdediging. Beide leiders presenteren zich als beschermers – de één van de Amerikaanse grenzen, de ander van de Venezolaanse soevereiniteit. Intussen vreest de regio dat de symbolische krachtmeting kan uitmonden in een nieuwe escalatie vlak voor de Amerikaanse verkiezingen.
- Koi Carper-coach Belgrave: ‘Ons rest niet anders dan donder…..
- Vrouw van afgezette Zuid-Koreaanse president Yoon gearreste…..
- Suriname kan maar liefst USD 1 miljard lenen bij IDB..
- Cotino stelt dringende vragen over onderwijs aan de regerin…..
- IDB zal elk besluit van Suriname in kwestie Van ‘t Hogeruys…..
- Kop in het zand: jokken houdt de waarheid zelden verborgen..
- IDB belooft Suriname US$ 1 miljard aan steun..
- Minister van Financiën en Planning ontvangt ambassadeurs va…..
- Surinaamse tennissers sluiten Davis Cup af met zege op Sain…..
- Club Neutraal pakt draad na heel lang weer op..
- KNAW neemt eigen rol koloniale verleden onder de loep..
- Bloedbank financieel in zwaar weer: miljoenenschuld ziekenh…..
- OM introduceert digitale registratie en verlenging van vuur…..
- TotalEnergies zet tweede boorschip in voor offshore project…..
- IDB buigt voor uitspraak Surinaamse rechter..
- Getuigen gehoord in moordzaak Moti..
- Suriname klaar voor deelname aan CARIFESTA XV in Barbados..
- Expositie ‘Dalan makmur’: overtocht Javaanse voorouders naa…..
- Discussie in parlement over ontheffing korpschef..
- Monorath: ‘Onderwijs- en werkgelegenheidsprogramma’s voor …..
- Illegale visserij en veiligheid op zee centraal in gesprek …..