ZANDERIJ — De Amerikaanse minister Marco Rubio is donderdagmiddag in Suriname aangekomen. Op de Johan Adolf Pengel-luchthaven werd hij welkom geheten door de Amerikaanse ambassadeur Robert Faucher en minister Albert Ramdin van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking. De bewindsman zit momenteel in gesprek met president Chandrikapersad Santokhi. Daarna zal de pers te woord worden gestaan.
Tijdens een persbriefing had Mauricio Claver-Cardone, speciaal gezant van president Donald Trump voor Latijns-Amerika, dinsdag laten doorschemeren dat tijdens Rubio’s bliksembezoek aan Suriname olie en energiezekerheid de belangrijkste gespreksonderwerpen zouden zijn. Suriname kan rekenen op volledige steun van de VS voor zijn beleid om de offshore olie- en gasreserves in productie te nemen.ADVERTISEMENT
Het geheel bezoek en de bijbehorende activiteiten zullen plaatsvinden op Zanderij. Daartoe werd besloten omdat Rubio slechts enkele uren in het land verblijft. Om optimaal gebruik te maken van zijn tijd werd daarom de ontmoeting te Zanderij gehouden. Rubio heeft eerder Jamaica en Guyana aangedaan.
Later meer
- Visser Pang vermoedelijk overboord geslagen; lichaam nog ni…..
- Column: Borrelpraat no. 865..
- Bodoviering Javaweg kleurrijk spektakel van vlaggen..
- Nieuwe presidentiële werkgroep moet studentenontwikkeling v…..
- VHP belicht de deugden van Ied-ul-Fitr voor natievorming..
- Santokhi: “Laten we de waarden van de Ramadan blijven uitdr…..
- Anti Fraude Platform bevestigt misstanden en chaos in verki…..
- ‘Touch of Jazz Awards Show 2025’..
- Verkiezingen 2025: Opportunisme, zelfverrijking en illusie …..
- President installeert werkgroep voor studentenontwikkeling..
- WIE ZET DE EERSTE STAP: LEERKRACHTEN OF MINISTERIE?..
- Fraude vastgesteld door OKB: politieke partijen en hoofdste…..
- Zes personen dakloos door woningbrand..
- Visser vermoedelijk over boord gevallen; lichaam nog niet g…..
- VHP: Idul-fitre zal bijdragen aan natievorming..
- Woning verwoest door brandende ventilator..
- OKB pikt gedrag hoofdstembureau Para niet..
- CBvS: AFVOERPUTJE VAN ’S LANDS FINANCIËN..
- Waterproblemen op Martinique leiden tot woede..
- Kiespijn..
- OKB voorzitter: Complete chaos bij indiening kandidatenlijs…..