Amerikaanse ambassadeur Faucher: ‘Sterke en goede relatie Suriname en VS gaat onverminderd door’

PARAMARIBO — “Ik ben zeer optimistisch over de huidige samenwerking, maar er zijn verschillende gebieden waar we verder samen kunnen werken.” Dat zei de Amerikaanse ambassadeur Robert Faucher tegen de Communicatiedienst Suriname na zijn eerste officiële bezoek aan president Jennifer Geerlings-Simons. Volgens de diplomaat hebben Suriname en de Verenigde Staten (VS) “een sterke en goede relatie”. “En deze samenwerking zal onverminderd doorgaan.”

Tijdens het overleg donderdag op het kabinet van de president werd er gesproken over de relatie tussen de twee landen en de plannen om de samenwerking te verdiepen. Faucher gaf na afloop aan dat hij en Geerlings-Simons de samenwerking in verschillende sectoren hebben besproken, met als doel de economische ontwikkeling van Suriname te bevorderen. Onderwerpen die aan bod kwamen, waren onder meer het aantrekken van Amerikaanse bedrijven naar Suriname en educatieve uitwisselingsprogramma’s.

Faucher onderstreepte dat het verder versterken van de bilaterale relatie prioriteit blijft, met bijzondere aandacht voor de voortzetting van educatieve uitwisselingsprogramma’s en samenwerking op het gebied van veiligheid. De ambassadeur en president spraken volgens de CDS ook over de viering van vijftig jaar staatkundige onafhankelijkheid en wisselden van gedachten over de geplande festiviteiten en een mogelijke bijdrage van de VS aan de Srefidensi-viering.