De katholieke kerk heeft een nieuwe geestelijk leider. De 69-jarige Amerikaan Robert Prevost is tijdens het conclaaf van kardinalen verkozen tot paus. Hij zal voortaan door het leven gaan als paus Leo XIV.
ADVERTENTIE
Prevost is geboren in Chicago, maar bracht een aanzienlijk deel van zijn leven door in Peru, waar hij pastorale en bestuurlijke functies bekleedde. Zijn benoeming markeert een nieuw hoofdstuk voor de katholieke kerk, die steeds internationaler en diverser van karakter wordt.
“Gefeliciteerd aan kardinaal Robert Francis Prevost, die zojuist tot paus is verkozen. Het is een enorme eer te beseffen dat hij de eerste Amerikaanse paus is. Wat een opwinding, en wat een grote eer voor ons land. Ik kijk ernaar uit om paus Leo XIV te ontmoeten. Het zal een zeer betekenisvol moment zijn!” schrijft president Donald Trump op Truth Social.
Paus Leo XIV is afgestudeerd in het kerkelijk recht en staat bekend als een bekwaam bestuurder. Tijdens het pontificaat van paus Franciscus gaf hij leiding aan de invloedrijke congregatie voor de bisschoppen – de Vaticaanse afdeling die verantwoordelijk is voor het benoemen van bisschoppen wereldwijd. In die hoedanigheid verwierf hij aanzien binnen de curie.
De nieuwe paus spreekt vloeiend Engels, Spaans en Italiaans, een vaardigheid die hem naar verwachting goed van pas zal komen in zijn mondiale rol als leider van ruim een miljard katholieken.
Met zijn benoeming treedt hij in de voetsporen van paus Franciscus, die vorige maand op 88-jarige leeftijd overleed. Het Sint-Pietersplein in Vaticaanstad was donderdagmiddag gevuld met juichende gelovigen toen de witte rook uit de Sixtijnse Kapel verscheen en de klokken luidden.
- Surinaamse kunstenaars exposeren in Panama-Stad..
- Een pijnlijke klap voor het Surinaams erfgoed..
- Gezondheid oud-president Bolsonaro verslechterd..
- ExxonMobil staat deel Stabroek-blok af aan Guyanese overhei…..
- Dorpen Boven-Suriname ‘zien het licht’..
- LVV en Quality Animal Food bundelen krachten voor veeboeren..
- Controle op water eindigt in arrestaties: vissers zonder ve…..
- Commissie Veiligheid Verkiezingen 2025 KPS geeft veiligheid…..
- Politie onderschept grote partij smokkelwaar aan Helena Chr…..
- Na klachten uit gemeenschap: OW pakt wegen aan..
- Reyme tijdens verkiezingsdebat: “Onze bevolking is niet zo …..
- Brazilië: Gezondheid ex-president Bolsonaro verslechterd..
- Grote partij smokkelwaar in beslag genomen door politie..
- Seniore burgers krijgen binnenkort USD 750..
- Paho-directeur: ‘Recente uitbraken in de Amerika’s onderstr…..
- AHKCO-gebouw zwaar aangetast door houtluizen..
- VOS-leerkrachten tevreden over uitbetaling overuurgelden..
- Dorpsdroom komt uit: regering levert 24 uur stroom via zonn…..
- Bewolkt met af en toe zon..
- CHS ervan overtuigd dat verkiezingen normaal voortgang vind…..
- Rouw en hoop in Afrika na overlijden paus..