De man die in 2022 in de Amerikaanse staat Idaho vier studenten vermoordde, ontloopt de doodstraf. Tot woede van de nabestaanden is hij met het Amerikaanse Openbaar Ministerie overeengekomen dat hij schuld zal bekennen. Ook doet hij afstand van het recht op hoger beroep. Waarschijnlijk krijgt hij nu vier keer levenslang.
Het OM zegt in een brief aan de families van de nabestaanden dat het met de schikking voorkomt dat de 30-jarige Bryan Kohberger wordt vrijgesproken of dat de zaak zich in hoger beroep nog tientallen jaren voortsleept.
Kohberger stak de drie vrouwelijke en een mannelijke student van de Universiteit van Idaho dood in een nacht in november 2022, vermoedelijk toen ze lagen te slapen. Twee andere bewoners, ook studenten, liet hij met rust.
Motief onduidelijkZijn motief is nog altijd onbekend. Het is onduidelijk of hij een van de slachtoffers kende. Zelf studeerde hij strafrecht aan een naburige universiteit.
Uit onderzoek van zijn telefoon en beelden van beveiligingscamera’s kwam naar voren dat hij voorafgaand aan de moord de buurt van de woning waar de drie vrouwen woonden meerdere keren heeft bezocht. Ook in de nacht van de moord is hij daar geweest.
Zijn DNA komt overeen met DNA op het foedraal van het moordwapen dat de recherche in de woning van de studenten aantrof.
De schikking wordt woensdag in de rechtbank behandeld. Als de rechter die accepteert, kan de zaak snel worden afgedaan.
- Mobiele zaagmachine voor woningbouw en infrastructuur Kwama…..
- Simons en Rusland worden bij acclamatie gekozen met steun v…..
- Man week na mishandeling en bedreiging partner opgesloten..
- Abop kiest definitief voor samenwerking met NDP: ‘We hoeven…..
- Twee doden aangetroffen in twee dagen..
- Drie verdachten opgepakt voor diefstal zes aluminium stelli…..
- ABOP kiest definitief voor samenwerking met NDP..
- Minister Ori: historisch besef nodig voor nationale eenheid…..
- Jogi: ‘Laatst gehouden DNA-vergadering verliep niet vlekkel…..
- Fokké waarschuwt: ‘Het wachten is op de volgende grote bran…..
- Brunswijk: ABOP staat achter Simons en Rusland als presiden…..
- ABOP houdt wrange smaak over aan ondersteuning coalitie..
- Ori pleit voor nationaal instituut voor geschiedenis en cul…..
- Van den Berg opgelucht over rechterlijk vonnis tegen Kirpal…..
- PAHO: Sterfte niet-overdraagbare ziekten in de Amerika’s me…..
- Drie verdachten aangehouden; twee hunner heengezonden..
- Man mishandelt en bedreigt partner met bierfles..
- Parmessar verwacht nakoming coalitieafspraken..
- Sherida Mormon pleit tijdens Tak Tangi voor economische act…..
- Zuales Doekoe: ‘Je zag dat de kinderen er behoefte aan hadd…..
- PCS-medewerkers in actie wegens herhaalde salarisvertraging..