Tekst en beeld John Zaalman
PARAMARIBO — “Yeah! It’s finally over”, uitte Trevor Crabb zich zondagmiddag op het Telesur-sportveld in de Cultuurtuin nadat hij en zijn broer Trevor de mannentitel in de Norceca Beach Tour in Suriname op hun naam schreven. In de eindstrijd werd weliswaar in straight sets gewonnen, maar cadeau kregen de Amerikanen de zege helemaal niet. De Mexicanen Andres Ayala en Antonio Vargas verkochten hun huid heel erg duur, voordat het loodje werd gelegd: 18-21, 34-36.
Bij de vrouwen waren de rollen omgekeerd. Nadat het Amerikaanse koppel Erin Inskeep/Piper Ferch de eerste set nog met 21-8 in hun voordeel wist te beslechten, zorgden Susana Torres en Angelica Gutierrez van Mexico voor een complete verrassing. Eerst werd de setstand middels een 21-16 triomf gelijk getrokken, voordat de tiebreak een 18-16 zege opleverde en dus het kampioenschap.
Het was daarom danook niet vreemd dat vooral Gutierrez haar tranen van blijdschap niet kon bedwingen. “I’m so happy. We came back from a set down to beat this tough American couple”, liet Torres zich ontvallen in gesprek met de Ware Tijd.
Suriname
Chagnaz Fränkel en Janneke Tammenga eindigden bij de vrouwen op de vierde plaats. In de strijd om de derde plek moest het hoofd worden gebogen voor de Canadese zussen Emma en Kaylee Glagau, die met 2-0 (21-9, 21-14) triomfeerden. Die partij werd in de stromende regen afgewerkt.
Keven Sporkslede en David Pinas sleepten de vijfde plek in de wacht door het Saint Kitts en Nevis-duo Elkreen Morton/Zendai Richards weer eens van zich af te houden. Het werd deze keer een zwaarbevochten straight sets overwinning: 22-20, 25-23.
Dean Kasdi/Anferney Schmeltz werden zevende door in het Surinaamse onderonsje tegen Joshua Dwarkasing/Ethan Asimia met 21-17, 21-17 te triomferen. Chanice Myr en Chelleney Soedamah moesten bij de vrouwen genoegen nemen met plaats nummer zes, nadat de strijd om de vijfde plaats werd verloren van Melanie Valenciana en Taylor Bucker van de Amerikaanse Maagdeneilanden: 7-21, 16-21. Ketura Margaret en Charise Fränkel eindigden op de zevende plaats.
Susana Torres (1) van Mexico dropt de bal in de vrouwenfinalepartij in deze actie over het blok van de Amerikaanse Piper Ferch.
- Van Dijk- Silos gaat niet in op de inhoud van de persconfer…..
- Rechtspraak Suriname lanceert online systeem voor strafzake…..
- Vier Surinamers als arts afgestudeerd op Cuba..
- Ludwig Belgrave na zege op De Arend: ‘Deze wedstrijd was be…..
- Bootsman ‘Tyson’ verdronken bij ongeluk nabij B….
- Manorath heeft onwrikbaar vertrouwen in politiekorps..
- Man aangehouden voor verduistering gouden ketting.
- Claudie Sabajo wil recht doen aan elke stem in Suriname..
- Caribische landen willen handel met Afrika fors uitbreiden.
- AfriCaribbean Trade and Investment Forum 2025 officieel van…..
- Stephen Tsang nieuwe minister van Openbare Werken en Ruimte…..
- Commissie Monumentenzorg betreurt voortzetting sloop pand N…..
- Minister Tsang: “We gaan niemand straffen”..
- Parlement aangevuld met 8 parlementariërs..
- Zoon van Brunswijk verdacht van verduistering graafmachine..
- Pokie pakt problemen rond Monikarta aan..
- Adhin: spoedvergadering over toelating nieuwe leden was rec…..
- Gezin verliest woning en inboedel bij felle brand.
- Vier Surinaamse studenten behalen artsendiploma in Cuba..
- Kampoe wint nipt van Friends in spannende wedstrijd..
- Stephen Tsang weer terug als minister..