De overheid zal ambtenaren de komende twee maanden een tijdelijke loonsverhoging van gemiddeld 10 procent toekennen. Dit heeft de minister van Financiën en Planning, Stanley Raghoebarsing, bekendgemaakt. De maatregel houdt in, dat ambtenaren per maand minstens SRD 1250 extra ontvangen, op basis van het gemiddeld ambtelijk salaris van SRD 12.500.
Volgens minister Raghoebarsing is deze correctie bedoeld om de inflatie van het afgelopen jaar, volledig te compenseren. “Tien procent is niet willekeurig gekozen, maar gebaseerd op het inflatiecijfer. Dit biedt ons tevens de ruimte om in alle rust met de vakbonden te overleggen, over een meer structurele oplossing”, verklaarde de bewindsman.
De minister benadrukte het belang van samenwerking met vakbonden en gaf aan, dat de regering hun inzet waardeert in het herstelproces van Suriname. Hij wees erop dat het land in 2020 te maken kreeg met een ernstige economische crisis, waarbij destijds een loonsverhoging van 15 procent werd geëist. “Te hoge looncorrecties kunnen leiden tot koers- en prijsstijgingen, wat uiteindelijk de koopkracht ondermijnt”, waarschuwde Raghoebarsing.
Volgens de minister is een gebalanceerde aanpak noodzakelijk om duurzame vooruitgang te realiseren.
The post Ambtenaren krijgen tijdelijke loonsverhoging van 10 procent ..
- Inbraak bij CBB kan voor nog meer ruis zorgen in verkiezing…..
- OKB vraagt Santokhi om maatregelen na partijpolitieke deeln…..
- Drukproces oproepingskaarten gestart..
- OKB vraagt president maatregelen te treffen in case Wendy J…..
- Militaire vakbond toont eensgezindheid en dringt aan op str…..
- Hess gaat niet-ontwikkelde olieconcessies teruggeven aan Gu…..
- REKENKAMERVERSLAG 2024 REDEN TOT HOOP..
- OKB wil maatregelen tegen CHS-ondervoorzitter Jap-A-Joe..
- Politieke inmenging bij verkiezingen onacceptabel, stelt On…..
- Alcohol..
- Reactie op: ‘Kookvideo met mogelijk grote gevolgen…..
- Politie Santodorp beëindigd 6- jarige vete tussen jeugdigen…..
- Edward Belfort wordt toch van kandidatenlijst NDP geschrapt..
- Donnevan Rellum schiet Transvaal vanaf de witte stip langs …..
- Rodney Oldenstam doet wederom gooi naar voorzittershamer SV…..
- OKB: Naam Belfort geschrapt van kandidatenlijst..
- OKB verduidelijkt procedure na overlijden NDP-kandidaat Bel…..
- De koers..
- President Santokhi eert artsen van niertransplantatiemissie…..
- SLACHTOFFERS SEKSUEEL MOLEST EN DE POLITIEK..
- Inbraak bij CBB; geen fysieke beveiliging..