Op het ministerie van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking (BIBIS) is vandaag de training ‘International Negotiations for Government Officials of Suriname’ van start gegaan. De driedaagse training wordt georganiseerd door het Suriname Diplomaten Instituut (SDI) in samenwerking met het Clingendael Instituut uit Nederland en richt zich op het versterken van onderhandelingsvaardigheden van Surinaamse diplomaten en ambtenaren.
Na afloop van de training, op donderdag 27 en vrijdag 28 maart, volgt een ‘train-the-trainer’ module, zodat deelnemers hun kennis verder kunnen overdragen binnen hun eigen ministeries. In totaal nemen twintig overheidsfunctionarissen deel, afkomstig van verschillende ministeries.
De plaatsvervangende ambassadeur van Nederland in Suriname, Michiel Bierkens, uitte zijn tevredenheid over de financiering van de training via het Makandra-programma, een samenwerkingsinitiatief tussen Nederland en Suriname dat gericht is op kennisoverdracht en capaciteitsversterking. Dit programma loopt nog tot eind juni 2025. Bierkens benadrukte dat sterke onderhandelingsvaardigheden van essentieel belang zijn voor Suriname, vooral binnen bilaterale en multilaterale samenwerkingsverbanden zoals de Caricom.
Ook de directeur Buitenlandse Zaken, ambassadeur Miriam Mac Intosh, onderstreepte het belang van effectieve communicatie en onderhandelingstechnieken. In haar openingstoespraak gaf zij aan dat niet alleen gesproken taal, maar ook lichaamstaal en strategische stiltes een grote rol spelen in diplomatieke onderhandelingen. Daarnaast noemde zij het belang van een goede beheersing van de Engelse taal en inhoudelijke kennis van de onderhandelingsonderwerpen.
Mac Intosh sprak haar tevredenheid uit over de brede toegankelijkheid van de training voor ambtenaren van diverse ministeries. Volgens haar draagt deze opleiding bij aan het versterken van de internationale positie van Suriname en de effectiviteit binnen multilaterale organisaties en internationale financiële instellingen.
Zij riep de deelnemers op om actief deel te nemen en de opgedane kennis breed te delen: “Neem alles in je op, wees interactief en blijf betrokken.”
- Staatsolie-obligatie groot succes: bedrag overschreden met …..
- Agent laat leven na aanrijding..
- Politieagent overlijdt na tragische aanrijding..
- Nieuwe directeur voor Surinaamse Bankiersvereniging..
- Vacature Apothekersassistent..
- Van zot naar zotter..
- Staatsolie haalt ruim 211 miljoen US dollar meer op dan beo…..
- Van Dijk-Silos: Landvreugd moet van de kandidatenlijst..
- Kabinet laat onderzoek instellen naar voorval met journalis…..
- President Santokhi geeft DNV opdracht onderzoek incident me…..
- President geeft DNV opdracht onderzoek incident met journal…..
- Staatsolie haalt meer dan USD 515 miljoen op met uitgifte n…..
- President Santokhi laat incident met journalist onderzoeken…..
- Vrouw gaat IOC leiden..
- Sozavo werkt aan inhaalslag achterstanden sociale bijstand..
- Dharm Mungra aangewezen als lijsttrekker van De Nieuwe Leeu…..
- REOI – Supervision Housing Construction Reeberg..
- PVP: samenleving wint grandioos; Hof herstelt de rechtsstaa…..
- Restaurant Week Suriname 2025 biedt unieke eetervaringen in…..
- Rechtenstudenten succesvol op 15e CCJ Moot Court Competitie..
- ABOP verontschuldigt zich over incident met journalist..