Een groep van tussen de 80 en 100 ambtenaren bij De Surinaamse Televisie Stichting (STVS), roert zich. Vanmorgen is er een prikactie gevoerd bij het bedrijf omdat een afspraak van de president om aandachtspunten binnen twee weken op te lossen, niet is nagekomen. Het staatshoofd kreeg op 14 januari 2025 een brief van de ambtenaren waarin aandacht werd gevraagd voor knel- en actiepunten.
Er werd duidelijkheid gevraagd aan de president rond de privatisering van de STVS. Het bedrijf staat op de lijst van staatsbedrijven die eventueel geprivatiseerd kunnen worden. Ook overuren is een probleem: de minister van Financiën en Planning heeft aangegeven dat er maximaal 30 overuren per maand kunnen worden uitbetaald. De gemiddelde werknemer maakt echter meer uren dan dat. Er wordt jaarlijks SRD 27 miljoen aan subsidie betaald aan de STVS. Er is genoeg geld om de ambtenaren uit te betalen, concludeert Clayton Hiwat die de woordvoering doet namens de groep.
Ook zouden de subsidiegelden niet optijd overgemaakt overgemaakt worden aan de directie. De directie wil ook nieuwe investeringen doen, maar de middelen voor dit investeringsplan worden niet vrijgemaakt. De rechtspositie van de ambtenaren is een aandachtspunt: zij vallen officieel onder het kabinet van de vicepresident. Echter, zij krijgen niet dezelfde toelagen als de ambtenaren die fysiek op dat kabinet zitten.
De president had aangegeven binnen twee weken met een oplossing te komen. Er is via verschillende kanalen geprobeerd om de president te bereiken, zonder resultaat. Het vertrouwen in de regering is niet opgezegd: er is geloof dat zaken op orde gesteld kunnen worden.
- Grote drukte bij de afgifte van Moni Karta..
- Bee: ‘In principe is de regering nu in overtreding’..
- Sportorganisaties ontvangen pakket met sportartikelen..
- VS bevriest financiering voor veiligheidsmissie tegen Haïti…..
- Abrahams: NDP zal na verkiezingen ‘juiste maatregelen’ tref…..
- Surinaamse man veroordeeld tot drie jaar cel in België voor…..
- Gewelddadige diefstal op Kennedyweg: slachtoffers beroofd o…..
- Verklaring NDP: Gerechtigheid?..
- Delreo Newman volgt Mike Antonius op als voorzitter Canto..
- President vraagt internationale bedrijven om te investeren..
- Procureur-Generaal brengt oriëntatiebezoek aan Apoera..
- 14-jarige MULO-scholier opgepakt voor bedreigende uitlating…..
- Passagier in taxi te Stolkertsijver opgepakt voor bezit vuu…..
- Veertienjarige muloleerling opgesloten na bedreigen leerkra…..
- Toename diefstallen Jarikaba Wooncentrum aanleiding gesprek…..
- EZ en AdeKUS ondertekenen MoU en richten FabLab op..
- HvJ spreekt Adhin vrij in hoger beroep, OM teruggefloten..
- I-Care Polikliniek voor Oogaandoeningen versterkt oogzorg i…..
- Rekenkundig bekeken..
- NDP: Na politieke achtervolging OM nu gerechtigheid..
- Man aangehouden te Stolkertsijver voor illegaal vuurwapen b…..