Vijf functionarissen van het ministerie van Buitenlandse Zaken, Internationale Handel en Samenwerking (BIS) hebben succesvol de cursus Portugees, Basis II Module A, afgerond aan het Guimarães Rosa Instituut. De taalcursus werd georganiseerd in samenwerking met het Suriname Diplomaten Instituut (SDI), onderdeel van het ministerie.
Tijdens de afsluitingsceremonie, vandaag, ontvingen de deelnemers hun certificaat uit handen van directeur Buitenlandse Zaken Miriam Mac Intosh, SDI-coördinator Jenny Maikoe en de Braziliaanse ambassadeur Felipe Costi Santarosa.
Ambassadeur Santarosa sprak zijn waardering uit voor de inzet van de deelnemers en benadrukte het belang van taal in internationale betrekkingen. “Taal is essentieel om elkaar beter te begrijpen. Het leren van elkaars taal bevordert culturele uitwisseling en opent deuren naar studie- en carrièremogelijkheden,” aldus de ambassadeur. Hij prees ook het meertalige karakter van Surinamers, met groeiende interesse in het Portugees.
Directeur Mac Intosh gaf aan dat de cursus gericht is op het versterken van de professionele capaciteiten van de medewerkers. “Het gaat niet alleen om taalbeheersing, maar ook om culturele kennis. Dit helpt onze medewerkers beter te communiceren met internationale partners, met name Brazilië,” zei ze.
Tijdens de cursus lag de nadruk op zowel taalvaardigheid als het opdoen van kennis over de Braziliaanse cultuur. Volgens Mac Intosh zijn er vervolgmodules beschikbaar en worden deelnemers aangemoedigd om verder te oefenen en hun vaardigheden te verdiepen.
Ze onderstreepte ook dat Brazilië een belangrijke strategische partner is voor Suriname. De samenwerking met het Braziliaans Agentschap voor Ontwikkeling (ABC) omvat
- Cardi B aangeklaagd na microfoonincident op podium..
- Echtpaar Mangoenredjo- Amathardji viert gouden huwelijk..
- Launch app beeldend kunstenaars op 26 juli..
- Geen visarestricties VS voor Suriname..
- Monorath: ‘We moeten creatief omgaan met de middelen die we…..
- VHP-parlementariërs saboteren toelating nieuwe DNA-leden..
- Regering buigt zich over behoud SLM en luchtvaartsector..
- Vijfhonderd vervalste Surinaamse vaccinatieboekjes ondersch…..
- Meta stopt vanaf oktober met politieke advertenties op Face…..
- Stg. Samarja wil transparantie bij overeenkomst tussen Stin…..
- Dhimant Ramautar overwon kanker en is bestgeslaagde..
- Newmont nog zonder ontslagvergunning voor voorgenomen afvlo…..
- Hoger beroep Pikin Saron-zaak vertraagd; voorlopige vrijlat…..
- Nationale Milieu Autoriteit één jaar..
- “Worstel is back”: SWF brengt sport na lange pauze terug op…..
- Open- en beroependag: PTC opent deuren voor mogelijke toeko…..
- Minister Misiekaba en PAHO verkennen strategische samenwerk…..
- Veerboot Malani ligt weg te roesten aan Franse oever..
- Cubanen op weg naar een beter bestaan..
- Oriëntatiebezoek bij CBB en NAS: Bee wil dicht bij werkvloe…..
- Gronduitgifte bij Powakka door omzeilen van ministerie GBB;…..