Ambassadeur Ryan Nannan overleden

prof. dr. ir. Nawin Ryan Nannan. Foto: CDS

Surinameโ€™s ambassadeur in Frankrijk, prof. dr. ir. Nawin Ryan Nannan, is vandaag plotseling overleden in Parijs. Het is nog niet bekend wat de doodsoorzaak is.

Nannan was als wetenschapper verbonden aan de Anton de Kom Universiteit van Suriname, als decaan van de faculteit Technologische Wetenschappen en had ruime werkervaring. In 2022 werd hij aangesteld als hoogleraar op de AdeKUS voor de leerstoel Werktuigbouwkunde: duurzame energie technologie.

In 2020 was hij ook kandidaat van de VHP in Paramaribo op parlementsniveau. Sinds 2000 is hij lid van deze partij. In november 2023 werd hij beรซdigd tot ambassadeur van Suriname in Frankrijk en overhandigde op 5 maart zijn geloofsbrieven aan de Franse president Emmanuel Macron.

Na het overlijden van Sham Binda op 16 februari 2023 was Nannan de eerste in de lijn om toe te treden tot De Nationale Assemblรฉe. Hij bewilligde echter niet, waardoor zijn plek vrijkwam voor Grachelle Sluisdom die na hem op de kieslijst stond.

Nannan is 44 jaar geworden.

..