Ambassadeur Conrad Enill van Trinidad en Tobago spreekt zijn sterke steun uit voor de kandidatuur van minister Albert Ramdin voor de positie van Secretaris-Generaal van de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS). Tegenover . benadrukt de ambassadeur de cruciale rol die Ramdin kan spelen in het aanpakken van de serieuze uitdagingen waarmee het Caribisch gebied momenteel geconfronteerd wordt, met name in verband met klimaatverandering en de overgang naar duurzamere energieproductie. Volgens Enill beschikt Ramdin over de kennis, ervaring en tools die noodzakelijk zijn om de belangen van de regio effectief te vertegenwoordigen op het hoogste niveau.
“Er zijn moeilijke keuzes en kostbare beslissingen te nemen voor de regio, en Ramdin heeft de capaciteiten om deze vraagstukken op de agenda te zetten bij de OAS,” aldus Enill. Hij merkt verder op dat het belangrijk is dat de landen die verantwoordelijk zijn voor de problemen, zoals klimaatverandering, hun verantwoordelijkheid nemen en niet de druk volledig op de regio leggen die al te maken heeft met de gevolgen daarvan.
Een belangrijk aspect van Ramdin’s kandidatuur is dat, indien hij wordt gekozen, hij de eerste Secretaris-Generaal van de OAS zal zijn afkomstig uit één van de CARICOM-landen sinds de oprichting van de OAS in 1948. Dit zou een historische stap zijn voor de regio en een erkenning van de belangrijke rol die Caricom-landen spelen op het wereldtoneel. Met betrekking tot de verkiezingen zegt Enill dat, op basis van de huidige steun voor Ramdin, hij een serieuze kans heeft om de functie te vervullen. “In deze zaken zeggen we nooit dat het al een voldongen feit is, maar op basis van de steun die we ontvangen hebben, lijkt het erg mogelijk,” voegde hij eraan toe. Eerder hebben de ‘CARICOM Caucus of Ambassadors’ bij de OAS hun steun al uitgesproken voor Ramdin.
Ambassadeur Enill benadrukt dat de regio niet alleen moet vertrouwen op voorspellingen, maar het beste moet doen om hun belangen te behartigen. De kandidatuur van Ramdin wordt gezien als een kans om de zorgen van Caricom-landen, zoals Suriname, Trinidad en Tobago en Guyana, op het wereldtoneel krachtig te vertegenwoordigen.
- Weer overwegend droog met lichte buien..
- Voorzitter VHP geeft de president een bolwassing!..
- Nieuw Burgerlijk Wetboek treedt per 1 mei 2025 in werking..
- Suriname stevent af op stroomcrisis: ‘Maak het uit of het g…..
- Directeur Openbaar Groen garandeert vuilophaal, aannemers d…..
- 650 monitoringscamera’s moeten veiligheid verhogen..
- Streekziekenhuis Marwina opent dialyse-unit en spoedpost..
- Column: Borrelpraat no. 855..
- Diverse drugs aangetroffen bij inval..
- Tractorbestuurder aangehouden na dodelijke aanrijding Caltc…..
- Trump belooft uitstel verbod, TikTok hervat activiteiten in…..
- Vrouw noemt naam officier van justitie in verband met wapen…..
- WIE NIET DEUGT, MOET PLAATS MAKEN..
- Santokhi: ‘VHP is de beste keuze en de enige optie voor een…..
- Bestuurder tractor dodelijke aanrijding in verzekering gest…..
- Twee doden bij aanrijding tussen personenauto en tractor; t…..
- Vandalisten doen 200 meter mast van Telesur omvallen in Pat…..
- VHJI viert veertig jarig jubileum..
- Suriname en het belang van (etnische) verbinding op 25 mei …..
- Jarige DSB: “Alle baby’s die vandaag geboren worden, krijge…..
- Militair aangehouden voor posten cocaïne..