Minister Steven Mac Andrew van Arbeid, Werkgelegenheid en Jeugdzaken (AWJ) heeft op maandag 25 maart, een ontmoeting gehad met Minu Parahoe, Regional Director van het Amazon Conservation Team Suriname (ACT). Gesproken is over de mogelijkheden tot samenwerking op het gebied van trainingen voor inheemse en tribale gemeenschappen in het binnenland. Het doel is om de zelfredzaamheid van deze doelgroepen op een duurzame manier te bevorderen.
Het ACT richt zich op zijn kerntaak: het behoud van hulpbronnen en ecosysteemdiensten die de Amazone levert aan de planeet, ook voor toekomstige generaties. In dit verband zijn de binnenlandbewoners een belangrijke doelgroep voor deze organisatie. Tegen deze achtergrond heeft het ACT het ministerie benaderd.
Het verzoek van het ACT sluit aan bij de beleidsvisie van het ministerie om landelijk werkzoekenden en andere stakeholders uit de beroepsbevolking te scholen, herscholen en om te scholen, maar ook om groene banen te stimuleren in het kader van Just Transition.
Deelnemers aan de trainings- en scholingsactiviteiten kunnen een vak leren, waarmee ze op duurzame wijze economische activiteiten kunnen ontplooien, zodat zij economisch zelfstandig kunnen worden. Het ministerie beschikt met de Stichting Arbeidsmobilisatie en Ontwikkeling (SAO), de Stichting Productieve Werkeenheden (SPWE) en het Suriname Hospitality Tourism and Training Center (SHTTC), over drie werkarmen, die de nodige ervaring en expertise bezitten om trainingen op maat te verzorgen.
Minister Mac Andrew benadrukte tijdens het onderhoud, dat het ministerie altijd open staat voor samenwerking met organisaties en bedrijven, die willen werken aan de ontwikkeling van vaardigheden van personen, zodat ze als zelfstandige of werknemers aan de slag kunnen gaan. Mac Andrew is ervan overtuigd dat gerichte trainingen landelijk een positieve impact kunnen hebben op het leven van kans-zoekenden.
De bewindsman vroeg het ACT om nadere informatie, zodat in overleg met de werkarmen en ACT een actieplan uitgewerkt kan worden. Vooruitlopend op deze informatie, zijn reeds enkele mogelijke actiepunten geïdentificeerd: het aanbieden van Basic Life Skills-trainingen en een train-de-trainer-programma voor onder meer ondernemerschap. Bij het gesprek was ook de directeur van de SAO, Joyce Lapar, aanwezig.
The post Amazon Conservation Team Suriname benadert AWJ voor trainingen binnenlandbewoners ..
- CIC wint Golden American Advertising Award voor SUN-campagn…..
- Ans Gertie Dunker-Mardjo..
- Ans Gertie Dunker-Mardjo..
- Bevindingen AFP over tekortkomingen kandidatenlijsten..
- Bond Luchthavenbeheer stopt per 00.00 uur met vluchtafhande…..
- Sonja Lie A Lien..
- Buschauffeur overlijdt na eenzijdig verkeersongeval..
- Bronto Somohardjo hekelt ‘vitragepolitiek’ en pleit voor ee…..
- Vader en zoon aangehouden na incident met jachtgeweer..
- Korps Politie Suriname feliciteert lichting 1 april 1989 en…..
- Buschauffeur laat leven bij verkeersongeval..
- Amerikaanse astronaut met Surinaamse roots op bezoek bij CB…..
- Abop-onvrede en Mahinder-gejammer..
- Commotie bij PVC en DA’91 over afwijzing kandidatenli…..
- Ori bezoekt aandachtscholen in Commewijne..
- Parmessar haalt uit naar regering: “Alleen NDP heeft écht g…..
- Xi: China en India moeten ‘Draken-Olifantentango̵…..
- Sewdien wijst boeren af: “Geen gesprekken met politieke age…..
- Specialisten AZP en HMC intensiveren samenwerking..
- Readytex Art Gallery presenteert slotstuk van ‘The Myth of …..
- Hakiem Lalmahomed: “Wij jongeren moeten de politiek beïnvlo…..