door Steven Seedo
PARAMARIBO — De achttienjarige Amala Dwarka Panday is gekroond tot de miss Putri Jawa Suriname 2025. “Het winnen is voor mij zowel een eer als een verantwoordelijkheid om de rijke Javaanse cultuur te behouden en over te dragen aan de gemeenschap, in het bijzonder de jongeren, de opkomende generatie”, houdt ze de Ware Tijd voor.ADVERTISEMENT
De nieuwe miss Putri Jawa Suriname wil ook een rolmodel zijn voor jonge vrouwen en hen inspireren trots te zijn op hun roots, hun dromen na te streven en vooral kracht te vinden in hun eigen identiteit. Dwarka Panday studeert Rechtswetenschappen aan de Anton de Kom Universiteit.
“Het winnen is voor mij zowel een eer als een verantwoordelijkheid om de rijke Javaanse cultuur te behouden en over te dragen”
135 jaar Jawa Suriname
De verkiezing stond zaterdagavond in Sana Budaya aan de Jozef Israëlstraat in het teken van een dubbele viering: naast de verkiezing werd stilgestaan bij 135 jaar Jawa Suriname op 9 augustus. De avond werd gekenmerkt door stijlvolle presentaties en indrukwekkende culturele uitingen.
Ter gelegenheid van de herdenking van 135 jaar Jawa Suriname werd voor dit jaar ook de titel Putri Jawa Suriname 2025 Cultural Ambassador uitgereikt. Deze bijzondere prijs ging naar finaliste Ciara Roesman, die zich volgens de organisatie op uitzonderlijke wijze heeft ingezet voor het levendig houden en uitdragen van het Javaanse erfgoed.
De Vereniging Herdenking Javaanse Immigratie (VHJI), ondersteund door de commissie 135 jaar Jawa Suriname, kijkt terug op een geslaagde avond, waarin schoonheid, cultuur en geschiedenis samenkwamen. Putri Jawa Suriname blijft een platform dat jongeren inspireert om hun culturele erfgoed te omarmen en te presenteren met trots en waardigheid.
- Krachtige aardbeving treft Ecuador, gebouwen beschadigd..
- Henk Kimpoel en Mariano Bergraaf gehuldigd als doorzetters..
- 33 Surinaamse artiesten in ‘Flourish – Suriname in Moti…..
- Camerabeelden leiden tot aanhouding overvallers Suribetshop..
- Drie politieke partijen hadden aangifte voor verduistering …..
- Raghoebarsing hint op afscheid: ‘Tijd voor jonger bloed op …..
- ‘Rechtszaken brengen verkiezingen niet in gevaar’..
- KPS deelt veiligheidsinstructies met gezagdragers Tapanahon…..
- Van ’t Hogerhuysstraat tussen Slangenhoutstraat en Industri…..
- Niet vanzelfsprekend..
- Visser vermist na sprong uit boot na ruzie op zee..
- ECD heeft smokkelwaar vastgesteld in Wanica..
- Narcoticabrigade verbrandt drugs te Kraka..
- A20-voorzitter Reyme betreurt gebruik van term “niet knap…..
- Voorlopige hechtenis ex-vriend verlengd na tegenstrijdige v…..
- Een volk dat leert uit zijn fouten..
- Daadkrachtig veiligheidsbeleid..
- Steven Bryan Aninie..
- Surinaamse kunstenaars exposeren in Panama-Stad..
- Een pijnlijke klap voor het Surinaams erfgoed..
- Gezondheid oud-president Bolsonaro verslechterd..