Minister Krishna Mathoera van Defensie heeft tijdens de wekelijkse vergadering van de Raad van Ministers (RvM) aangegeven dat met de officiële ingebruikname van de Barracuda, een belangrijke mijlpaal is bereikt voor het ministerie van Defensie. Vanaf 6 maart zullen de plannen en operaties met het nieuwe schip in kaart worden gebracht.
De bemanning van het schip heeft inmiddels een certificaat ontvangen om op de Barracuda te werken, en het betreft een volledig Surinaams team, verdeeld over twee groepen die de werkzaamheden zullen uitvoeren. Met de inzet van de Barracuda zal de bescherming van de grenzen te water aanzienlijk verbeterd worden. Minister Mathoera benadrukte het belang van zichtbaarheid binnen de maritieme wateren van Suriname.
De Barracuda speelt daarnaast een cruciale rol in het handhaven van de wet, vooral met betrekking tot illegale visserij en andere maritieme overtredingen. Samen met de Kustwacht zal het schip ook ingezet worden voor de bestrijding van smokkel van goederen en personen.
De minister wees ook op de waardevolle samenwerking tussen de politie, de Kustwacht en Defensie. Deze samenwerking zal met de inzet van de Barracuda verder versterkt worden. Bovendien kan het schip nu ook bij zoek- en reddingsacties op zee een grotere rol spelen. Het schip beschikt zelfs over brandbluscapaciteiten, waardoor het kan helpen bij branden op schepen of boten, en is dus multi-inzetbaar.
Minister Mathoera gaf aan dat alle drie de krijgsmachteenheden van het ministerie belangrijk zijn. De luchtmacht beschikt over drie helikopters, en de inspecties zullen binnenkort van start gaan. Er wordt ook gezocht naar een snel vliegtuig voor noodgevallen en calamiteiten.
Voor de landmacht worden eveneens investeringen gedaan. Zo heeft het ministerie onlangs een grant ontvangen van China ter waarde van meer dan drie miljoen Amerikaanse dollars, waarmee onder andere tonners en voertuigen aangeschaft zullen worden. De minister hoopt dat deze middelen nog dit jaar aan het ministerie worden geschonken, zodat alle drie de krijgsmachteenheden versterkt kunnen worden.
Deze ontwikkelingen markeren een belangrijke stap voorwaarts voor het ministerie van Defensie, en dragen bij aan een sterkere en beter uitgeruste krijgsmacht voor Suriname.
- Volgens berichten werd in Sweida een Israëlische vlag gehes…..
- Al Jolani ontmoet Israëlische marionet Mahmoud Abbas..
- Negen huidige VHP-assembleeleden op verkiesbare plaatsen..
- Functie van OAS-secretaris-generaal stap dichterbij voor Ra…..
- Eerste officiële vaart van marineschip RSS Barracuda..
- Strengere handhaving op werk- en verblijfsvergunningen..
- Natuurbeschermers in coalitie voor voortbestaan zeekoeien..
- Ramdin: Chinalco deal niet van de tafel..
- Omgeving Slavernijmonument Amsterdam wordt grondig aangepak…..
- Leiderschap is ondankbaar!..
- VLS verwijt SPA en PALU ouderwets denken..
- 5 Zuid-Amerikaanse landen steunen OAS kandidatuur Ramdin..
- Ambassadeur Azerbeidzjan ziet bilaterale mogelijkheden in h…..
- Suriname klaar voor olie- en gasexploratie met Shell, Total…..
- Rijstboeren in Wageningen in nood door watertekort en stijg…..
- Azerbeidzjan en Suriname bespreken mogelijkheden voor samen…..
- Zwaar gewapende mannen plegen overval..
- Weg naar Zee wordt tot rampgebied verklaard; voorbereiding …..
- OKB traint ressort coördinatoren..
- Gewapende beroving op magazijn aan de Eduard Abrahamsweg..
- Harold Orlando Ravenberg..