Na zeven jaar is Alice Amafo weer naar haar politiek huis, De Algemene Bevrijdings- en Ontwikkelingspartij (ABOP). Bij de 35ste jaardag van de ABOP is zij door de voorzitter, vicepresident Ronnie Brunswijk onthaald op het podium. Amafo zegt de warmte van de ABOP al die jaren gevoeld te hebben. De boodschap was steeds ‘Alice Amafo, we hebben je nodig’. Nu heeft ze dat ook gedaan.
In haar toespraak zei Amafo dat het de hoogste tijd is om een andere partij in de leiding van het land te plaatsen. Het was in de afgelopen jaren steeds een afwisseling tussen het Nieuw-Front en NDP-regeringen. Het is nu de tijd om de ABOP een kans te geven, vindt Amafo. Zij roept ook een ieder op die de partij verlaten heeft om terug te keren naar ABOP.
Amafo werd in 2005 minister van Transport, Communicatie en Toersime (TCT) op 28 jarige leeftijd. Zij was daarmee de jongste minister die Suriname ooit gekend heeft. Nog geen twee jaar later trad zij af na beschuldigingen dat zij haar 30ste verjaardagsfeest vierde met staatsgelden. In 2010 werd Amafo wederom minister in het kabinet Bouterse 1; deze keer bleef zij tot 2015 aanzitten als minister op Sociale Zaken en Volkshuisvesting.
In 2019 werd de politica voorzitter van de Volkspartij voor Vernieuwing en Democratie (VVD), die landelijk 349 stemmen behaalde.
- Extra veiligheidskleppen ingebouwd om herhaling fraude te v…..
- NDP presenteert verkiezingsprogramma..
- Begraafplaats Javaanse contractarbeiders in Sint-Michielsge…..
- Suriname strijdt tegen zwarte lijst EU: illegale visserij a…..
- Eerste drie politieke partijen geregistreerd bij CHS..
- Gedeporteerde migranten in Panama verplaatst naar junglereg…..
- Regering stuurt nota van wijziging naar DNA rond grondenrec…..
- Onafhankelijk Kiesbureau kampt met financiële uitdagingen..
- BEP kiest voor samenwerking na verkiezingsuitslag..
- MIGRATIESTROMEN IN VERHOOGDE VERSNELLING..
- Verspreide onweersbuien in de middag..
- Regering verlengt zittingstermijn governor Roemer met één j…..
- Meteodienst waarschuwt voor winderigheid en windstoten..
- Eersteklassers Lyzecks stoppen opmars Yelyco 2..
- Trump heeft openlijke kritiek op Zelensky en noemt hem een …..
- Nog uitdagingen voor partijen na registratie bij CHS..
- Diverse dringende besluiten goedgekeurd tijdens regeringsra…..
- Registratie politieke partijen is begonnen..
- Somohardjo kondigt enkele ‘bommen’ aan..
- Maurice Roemer mag jaar langer door als governor Centrale B…..
- Column: Kop op, Issam Asinga!..