In niet mis te verstane bewoordingen heeft advocaat en voormalig officier van justitie Chandra Algoe forse kritiek geuit op de regering, en in het bijzonder op president Chan Santokhi. Tijdens het verkiezingsdebat “Suriname kiest vandaag”, waar zij als deskundige optrad, stelde Algoe dat het beleid inzake veiligheid volledig tekortschiet.
ADVERTENTIE
“Je bent nergens meer veilig,” benadrukte zij. “Niet in je huis, niet op straat, zelfs niet bij een aanrijding. Zelfs daar loop je het risico beroofd te worden.” Algoe wees erop dat ook kinderen op school en mensen op hun werk gevaar lopen, vooral op plekken waar geldtransacties plaatsvinden.
Volgens haar is er sprake van structurele corruptie binnen het politiekorps. “Als er het hele jaar door politieambtenaren in de gevangenis zitten, dan is er iets fundamenteel mis. Corruptie is geïnstitutionaliseerd en misstanden blijven onbestraft.”
Ze haalde daarbij het voorbeeld aan van een politie-inspecteur die voor miljoenen werd beroofd, zonder dat er enig onderzoek werd ingesteld naar de herkomst van dat geld. “Zelfs het Openbaar Ministerie stelt geen vragen. Daarmee houden we deze cultuur in stand.”
De scherpste kritiek richtte Algoe echter op president Santokhi, die zelf uit het politieapparaat afkomstig is. “Hij weet wat er speelt. Maar in vijf jaar tijd heeft hij geen enkele bijzondere maatregel getroffen om het volk een gevoel van veiligheid te geven.”
Ook minister Kenneth Amoksi van Justitie en Politie kreeg ervan langs. “Elke keer na een dramatisch voorval zegt hij dat hij een goed gesprek heeft gehad met het korps. Maar geloof me: geen enkele rover is bang voor een goed gesprek.”
Algoe sloot af met een harde conclusie: “De regering is volledig gefaald op het gebied van veiligheid.” Het verkiezingsdebat “Suriname kiest vandaag” bracht uiteenlopende visies op scherpe wijze naar voren.
- Nova accrediteert post-masteropleiding Wetgeving..
- BEP pleit in Nickerie voor burgerparticipatie en fiscale de…..
- Jongeren leren ondernemen met steun van SPWE en AW en J..
- Nieuwsuur onthult impact van mennonieten op regenwoud..
- Nurmohamed: ‘Nieuwe minister moet het werk continueren’..
- Politiebericht over onderzoek fraude met oproepingskaarten..
- Stichting Bondru doorbreekt stilte over stemadvies en is te…..
- KPS traint haast 1.500 burgers als ordehandhavers verkiezin…..
- Evaluatie Gezinswet moet leiden tot betere bescherming werk…..
- Salarbaks troeft Burleson af in tweede etappe sneldamtoerno…..
- Adoptie in het nieuw BW..
- Santokhi installeert commissie schoolbusvervoer..
- Minister Sewdien opent moderne landbouwstructuur: “Tijd voo…..
- Gregory Rusland over ‘De nieuwe weg’ van NPS..
- Raghoebarsing optimistisch over herstructurering staatsbedr…..
- Olieprijs stijgt na Saudische investeringsbelofte..
- Sol ontkent valse beschuldigingen in statement..
- Trump ondertekent wapendeal met Saudi-Arabië ter waarde van…..
- Het Grote Nationale Verkiezingsdebat – gewonnen door de gro…..
- Man pleegt opnieuw verkrachting op locatie van eerdere misd…..
- Toetie is VHP-kandidaat #30 en gelooft in een Suriname waar…..