In niet mis te verstane bewoordingen heeft advocaat en voormalig officier van justitie Chandra Algoe forse kritiek geuit op de regering, en in het bijzonder op president Chan Santokhi. Tijdens het verkiezingsdebat “Suriname kiest vandaag”, waar zij als deskundige optrad, stelde Algoe dat het beleid inzake veiligheid volledig tekortschiet.
ADVERTENTIE
“Je bent nergens meer veilig,” benadrukte zij. “Niet in je huis, niet op straat, zelfs niet bij een aanrijding. Zelfs daar loop je het risico beroofd te worden.” Algoe wees erop dat ook kinderen op school en mensen op hun werk gevaar lopen, vooral op plekken waar geldtransacties plaatsvinden.
Volgens haar is er sprake van structurele corruptie binnen het politiekorps. “Als er het hele jaar door politieambtenaren in de gevangenis zitten, dan is er iets fundamenteel mis. Corruptie is geïnstitutionaliseerd en misstanden blijven onbestraft.”
Ze haalde daarbij het voorbeeld aan van een politie-inspecteur die voor miljoenen werd beroofd, zonder dat er enig onderzoek werd ingesteld naar de herkomst van dat geld. “Zelfs het Openbaar Ministerie stelt geen vragen. Daarmee houden we deze cultuur in stand.”
De scherpste kritiek richtte Algoe echter op president Santokhi, die zelf uit het politieapparaat afkomstig is. “Hij weet wat er speelt. Maar in vijf jaar tijd heeft hij geen enkele bijzondere maatregel getroffen om het volk een gevoel van veiligheid te geven.”
Ook minister Kenneth Amoksi van Justitie en Politie kreeg ervan langs. “Elke keer na een dramatisch voorval zegt hij dat hij een goed gesprek heeft gehad met het korps. Maar geloof me: geen enkele rover is bang voor een goed gesprek.”
Algoe sloot af met een harde conclusie: “De regering is volledig gefaald op het gebied van veiligheid.” Het verkiezingsdebat “Suriname kiest vandaag” bracht uiteenlopende visies op scherpe wijze naar voren.
- Prevost verrast als eerste Amerikaanse paus..
- NMA: ‘Behandeling Milieu Effecten Analyse niet meer grati…..
- Brunswijk: “Vertrouwen in de ABOP groeit dankzij geloofwaar…..
- Giovanni Ravenberg promoot veganisme: “Hoe schoner we eten,…..
- De Twa-Twa in de Kolenmijn..
- Verwarring met huis- en perceelnummers bij afgeven oproepin…..
- Bee: ‘Nieuwbouw onderstreept toewijding aan versterking dem…..
- Campus Village bij AdeKUS moet onderwijskansen vergroten..
- Habituele drinker veroordeeld voor bedreigingen van moeder..
- Bewolking, regen en onweer..
- Raghoebarsing over handhaving RVI: ‘we moeten geen domme re…..
- Vandaag en morgen nationale rouwdagen..
- “Geen strijd tussen VHP en ABOP om gronden te verdelen”..
- Lancering ‘Royalty’s voor iedereen’ verschoven naar 1…..
- Parbhoe ligt niet wakker van beschuldigingen..
- Bond Havenbeheer eist inzage in arbeidsovereenkomst Mangre..
- OPTSU-kandidaat Hijnes: “Suriname heeft behoefte aan nieuw …..
- Jim Hok: ‘Beseffen we dat we door olie straks mogelijk met …..
- Brunswijk opent aanval op NDP: “Leiders die het volk verlat…..
- Politie Suriname versterkt door VS training en HSI-onderste…..
- Dodelijke aanrijding Garnizoenspad: Bromfietser komt om het…..