Toelatingsexamen VOJ-kandidaten in grensgebied vraagt om extra inzet en erkenning – school lanceert motivatiedag ‘Strive to Your Success’
Terwijl de spotlight vaak valt op de VOJ-scholen in Nickerie, woedt in het uiterste oosten van Suriname, een stille maar krachtige strijd. De vierdeklassers van VOJ Albina, bereiden zich momenteel voor op het toelatingsexamen, wetende dat het historisch slagingspercentage van de school de afgelopen jaren rond de 40 procent was blijven hangen. Toch is er hoop. Op 30 mei organiseert de school een bijzondere motivatiedag onder het thema Strive to Your Success – een dag vol inspiratie, bewustwording en aanmoediging. “Onze leerlingen hebben potentie”, zegt mevrouw Janki, hoofd van de school. “Maar ze worstelen met omstandigheden die vaak onderbelicht blijven: afstand, taalachterstand, beperkte middelen, en soms gebrek aan voorbeeldfiguren die hen voor zijn gegaan.” In tegenstelling tot andere districten, krijgen leerlingen in Albina zelden bezoek van beleidsmakers of media-aandacht voor hun prestaties. Met de motivatiedag wil de school de leerlingen niet enkel voorbereiden op het examen, maar vooral hun mentale veerkracht versterken. Het programma bevat onder meer een inspirerende speech van een oud-leerling, een workshop over zelfvertrouwen en een symbolische afsluiting waarbij elke leerling zijn of haar droom op een motivatiekaart schrijft. “Het gaat niet alleen om slagen”, benadrukt Janki.
“Het gaat om geloven dat je kán slagen.”
Het feit dat het slagingspercentage al jaren vastzit op 40 procent, is volgens betrokkenen een structureel probleem. Niet omdat de leerlingen niet kunnen, maar omdat de randvoorwaarden tekortschieten. Directeur Algemeen Vormend Onderwijs Sherida Zalman-Bergraaf, zei recentelijk nog: “Het moet veel beter.” Ook districtscommissaris Olivia Dominie, riep eerder jongeren op, vol te houden: “Opgeven is geen optie. Met je diploma kan je veel meer doelen bereiken.” De schoolleiding hoopt dat het ministerie, maatschappelijke organisaties én de bredere samenleving zich meer gaan inzetten voor gelijke kansen voor leerlingen in de grensgebieden. “Albina verdient net zoveel toekomst als elke andere regio in Suriname”, aldus mevrouw Janki. De vierdeklassers van VOJ Albina weten: slagen voor het toelatingsexamen is geen eindstation, maar het begin van een nieuwe horizon. De motivatiekaarten die zij op 30 mei schrijven, zullen niet alleen hun eigen hart raken, maar hopelijk ook dat van beleidsmakers en een samenleving die te lang wegkeek.
door Glenn Cooman
The post Albina strijdt verder: Motivatie als wapen tegen structureel laag slagingspercentage ..
- SEOB over kansen, uitdagingen en beleidskeuzen..
- Afgerond Makandra-project moet exportpositie Suriname verst…..
- Verkiezingsdebat Suriname 2025: politieke partijen klaar vo…..
- Wat moet er veranderen?..
- ‘Aan de kracht achter onze samenleving’..
- Mathoera overweegt stap naar hoogste ambt: “Suriname heeft …..
- OLIE ALS ONZE REDDING..
- Gratis menstruatieproducten voor meisjes van 12 tot 18 jaar..
- Regen en onweer op Moederdag..
- Oplevering volledig gerenoveerde RGD-polikliniek in Tijgerk…..
- Mr Suriname Faizel Pinas keert als prof terug..
- Achter de gesloten deuren van het conclaaf: hoe topfavoriet…..
- Taxiën door de politiek: Landbouwers zetten door in moeilij…..
- Afscheid van ‘Oom Jules’: een man van visie, mo…..
- Olie Guyana raakt veel sneller op dan gedacht..
- Shanti Venetiaan stopt als AdekUS-voorzitter..
- Sewcharan: Kiezers hebben kans om corruptie aan te pakken..
- Paus Leo XIV belooft voortzetting hervormingen van Francisc…..
- Informeel samenzijn veiligheidsdiensten en president Santok…..
- Veiligheidsdiensten delen zorgen en suggesties met presiden…..
- Volksgezondheid waarschuwt voor vervalste Semaglutide: “Koo…..