De gemeenschap van Albina in het district Marowijne beschikt sinds zaterdag 5 april over een gerenoveerd doorgangshuis en een gloednieuwe multifunctionele zaal. De officiële oplevering vond plaats in aanwezigheid van assembleevoorzitter Marinus Bee, ABOP-assembleelid Cyrano Asoiti en minister Gracia Emanuël van Regionale Ontwikkeling en Sport (ROS), die de feestelijke opening verrichtte.
Tijdens zijn toespraak feliciteerde Bee de gemeenschap en benadrukte hij het belang van goed onderhoud van de nieuwe voorzieningen. Hij pleitte ervoor dat inkomsten uit het gebruik van de gebouwen ook daadwerkelijk terugvloeien naar het beheer en onderhoud ervan, conform de gedachte achter het decentralisatiebeleid.
In de praktijk blijkt echter dat deze inkomsten verplicht gestort moeten worden op een rekening van de overheid, wat het verkrijgen van middelen voor lokaal onderhoud bemoeilijkt. Asoiti sprak eveneens zijn waardering uit voor het project.
Hij gaf aan dat de gemeenschap hier lang naar heeft uitgekeken. Volgens hem zijn de voorzieningen niet alleen bedoeld voor Albina, maar voor geheel Marowijne. “Het gezicht van de overheidsgebouwen is opgepoetst en deze investering zal ook dienen als een bron van inkomsten voor de regio,” aldus Asoiti.
Het doorgangshuis krijgt een multifunctioneel karakter. Het zal onder andere dienen als locatie voor rouwzittingen en rituelen rond het overlijden, maar ook als tijdelijke accommodatie voor burgers die op doorreis zijn. De multifunctionele zaal zal breed ingezet kunnen worden voor lokale activiteiten en gemeenschapsprojecten.
- President stopt drie grote infrastructurele projecten per d…..
- Eersteklasse volleybalkampioenschap levert Lyzecks plek in …..
- CBB-directeur Poki: ‘Niet verkiezingen maar grootschalige p…..
- President schort grote infrastructurele projecten op na maa…..
- Simons: “It’s too little, too late. Go home!”..
- President schort na ruis 3 grote infrastructurele projecten…..
- Reggaelegende Max Romeo overleden..
- Telesur officieel N.V.; staatsschuld volledig afgelost..
- Column: Borrelpraat no. 867..
- Twee aanhoudingen in zaak inbraak CBB..
- Onderwijs vraagt geen schuldigen, maar samenwerking..
- Automobiliste valt in slaap, verliest controle over besturi…..
- President en OKB zitten om de tafel..
- Voortvluchtige verdachte van beroving op 6 september 2024 a…..
- Palm Boys en SMC spelen gelijk in troefcallcompetitie..
- WAAR BLIJFT DE BOODSCHAP IN POLITIEKE CAMPAGNES?..
- DOEMDENKEN EN REALISME..
- Grote brand Chinese winkels Lawagebied..
- Laat de kiezer vóór 25 mei weten wie de presidentskandidate…..
- Brand verwoest bakkerij en Chinese winkel in kamp Ronaldo t…..
- China van hofmaken tot ‘nooit toegeven’ aan Tru…..