Albina en omgeving Moengotapu, zijn momenteel volledig afhankelijk van één noodaggregaat voor hun elektriciteitsvoorziening. Uit kringen die goed op de hoogte zijn van de situatie in de regio, is vernomen dat het aggregaat eerder vanuit Nickerie is overgebracht, momenteel als enige primaire stroombron functioneert.
Volgens deze bronnen brengt de afhankelijkheid van één aggregaat, aanzienlijke risico’s met zich mee. Bij uitval zouden vitale diensten zoals gezondheidszorg, politie en communicatie direct worden getroffen. Ook bewoners en kleine ondernemers ervaren hinder en onzekerheid over de betrouwbaarheid van hun stroomvoorziening.
Een ingewijde op het gebied van elektriciteitsdistributie benadrukt, dat de infrastructuur in veel woonwijken verouderd is en vaak niet is berekend op de huidige vraag. Spanningsschommelingen en tijdelijke storingen, komen hierdoor regelmatig voor.
“Ziekenhuizen, scholen en kleine bedrijven hebben nauwelijks de middelen om langdurig zonder stroom te functioneren. Voor huishoudens betekent dit dat het dagelijks leven zwaarder wordt”, aldus de bron.
EBS-CTO ing. Bipat, momenteel in het buitenland, heeft laten weten, dat hij later vandaag met nadere informatie zal komen over het aggregaat en de plannen voor een structurele oplossing.
Zodra deze gegevens beschikbaar zijn, zal . een vervolgbericht publiceren met de officiële details en een analyse van de maatregelen die getroffen worden om de betrouwbaarheid van de stroomvoorziening aldaar te verbeteren.
Tot die tijd blijft de regio afhankelijk van het noodaggregaat, waarmee de kwetsbaarheid van de elektriciteitsvoorziening in Albina tot Moengotapu duidelijk zichtbaar is.
The post Albina en Moengotapu afhankelijk van één noodaggregaat – uitleg EBS volgt ..
- Rui Wang (VHP) kijkt uit naar beleid van deze regering..
- Antonio do Brinco opnieuw getroffen door brand..
- Integriteit en anticorruptiewetgeving: juridische leegte on…..
- ‘Voorlopig geen nieuwe korpschef’..
- Winter verrast met maatregelen GBB: ‘Landmeters kunnen moei…..
- Lau: zorgsector verdient extra aandacht..
- Brute overval in Brokopondo: Eén man doodgeschoten, daders ….
- Passagiers gedupeerd door stilgelegde NVB-bussen..
- VSB neemt deel aan WTO-sessie over investeringsfacilitatie..
- 𝐎𝐟𝐟𝐢𝐜𝐢𝐞𝐥𝐞 b𝐞𝐤𝐞𝐧𝐝𝐦𝐚𝐤𝐢𝐧𝐠 𝐆𝐫𝐨𝐧𝐝𝐛𝐞𝐥𝐞𝐢𝐝 𝐞𝐧 𝐁𝐨𝐬𝐛𝐞𝐡𝐞𝐞𝐫 inzake een ….
- Minister TCT over huisvesting en uitbetaling bus- & boo…..
- Man omgekomen na schietincident te Brokopondo.
- Swister zet eerste stappen in Suriname met steun aan Real M…..
- Shared Dining Experience: Afro-Surinaamse klassiekers in De…..
- Amzad Abdoel: bron van misleiding..
- President Simons belooft hervatting kabinetstoelage voor sp…..
- NDP en NPS streven dezelfde doelen na ondanks ideologische …..
- ‘Onderwijs moet ook focussen op duurzame beroepen’..
- President Simons: Geen nieuw IMF-programma..
- Dc Pansa: ‘Suriname heeft u nodig, de districten hebben u n…..
- Zijin Rosebel Goldmines introduceert elektrische mijnbouwtr…..