Brazilië, Bolivia, Chili, Colombia en Uruguay hebben hun steun uitgesproken voor de kandidatuur van de Surinaamse minister van Buitenlandse Zaken, Albert Ramdin, als de volgende secretaris-generaal van de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS).
Dit werd bekendgemaakt na een zorgvuldige beoordeling van de ingediende voorstellen voor de opvolging van de huidige secretaris-generaal.
Ramdin, die eerder diende als adjunct-secretaris-generaal van de OAS, wordt geprezen om zijn uitgebreide diplomatieke ervaring. Volgens de betrokken regeringen bevindt hij zich in een unieke positie om de hedendaagse uitdagingen in de regio aan te pakken. Zijn kandidatuur wordt gezien als een kans om een fris perspectief te bieden dat de realiteit en ambities van zowel het Caribisch gebied als het Amerikaanse continent weerspiegelt.
De steun van deze vijf landen wordt beschouwd als een belangrijke stap in de richting van regionale eenheid, vooral in de huidige geopolitieke context. Mocht Ramdin worden verkozen, dan zou dit een historisch moment betekenen voor het Caribisch gebied, aangezien het voor het eerst de leiding zou krijgen over dit hemisferische integratieorgaan.
De verkiezing van de nieuwe secretaris-generaal van de OAS vindt plaats op 10 maart.
The post Albert Ramdin krijgt brede steun voor kandidatuur OAS-secretaris-generaal ..
- OW: Weg naar Zee tot rampgebied verklaren..
- Apoera, Washabo, Section en VIDS procederen tegen de Staat …..
- VHP en ABOP azen op ministerie van Grondbeleid..
- Amateurisme en/of naïviteit?: Voorzitter commissie Ontwikke…..
- De maat is vol: Apoera, Washabo, Section en VIDS procederen…..
- Suriname en Zuid-Amerikaanse landen werken samen aan behoud…..
- Wie is de zijspanpartij van VHP en van NDP?..
- Japan kampt met ergste bosbrand in decennia..
- Medewerkers Telesur en Diakonessenhuis doorlopen SAO-traini…..
- KPS moet vaste communicatiestrategie volgen bij instroompro…..
- Volksgezondheid op Wereld Obesitas Dag: 50 procent Surinaam…..
- Actie NVB-medewerkers treft schoolkinderen en leerkrachten:…..
- Gummels: ‘Mijn politieke overstap hoeft niet de reden van o…..
- Ramsukul: ‘VHP heeft vanaf 2020 gewerkt aan grondenrechtenv…..
- Bewolking, wat regen en ook zonneschijn..
- SAO traint personeel Telesur en Diakonessenhuis in printpla…..
- Quick Response Team houdt verdachte e-biker aan..
- Trump stopt tijdelijk alle militaire hulp aan Oekraïne..
- Lilawatie Sadhoe – Soebdhan (80) Vijfderijweg# 128 1-…..
- Anton Donald Starke (87) Den Haag, Nederland 1-3-2025..
- Trump dreigt zijn geduld te verliezen..