De kosten om naar het binnenland te reizen zijn zeer hoog. Vooral personen die van het binnenland naar Paramaribo en terug willen, moeten duizenden Surinaamse dollars neertellen voor een vlucht bij particuliere vliegmaatschappijen. Voor de bewoners in het Lawagebied zijn er al jaren geen lijndiensten meer, waardoor ze geen gebruik kunnen maken van lijnvluchten volgens een vast schema en op vaste routes.
In de periode dat de Surinaamse Luchtvaart Maatschappij (SLM) vanaf vliegveld Zorg en Hoop opereerde, bestond er nog een lijndienst naar het Lawagebied. Toen de SLM stopte met vliegen vanaf Zorg en Hoop, vielen ook deze diensten weg. Nu moeten de mensen per kilo betalen om naar hun woongebied te vliegen, en dat kost veel geld, zegt granman Simeon Glunder van Aluku tegenover Suriname suriname.
Hij geeft aan dat de overheid vroeger eigen lijndiensten naar het binnenland beschikte. “‘A ten fu lijndienst’ had de overheid vliegtuigen, nu zijn er alleen particuliere maatschappijen,” aldus de stamleider. “De kosten liggen heel hoog: je betaalt per kilo voor een vlucht. Als iemand honderd kilo weegt, is dat honderd keer het tarief per kilo.”
Tijdens zijn bezoek met de andere granmans aan president Jennifer Simons vroeg hij het staatshoofd aandacht voor deze situatie. “Er wordt apart betaald voor de kilo’s van de reiziger en apart voor de goederen die passagiers meenemen,” deelt hij mee. Dit is niet eerlijk ten opzichte van anderen die in de stad wonen.
De overheid moet, samen met de particuliere vliegmaatschappijen die in en naar het binnenland opereren, bekijken hoe dit toegankelijker kan worden geregeld.
- Tribute aan Whitney Houston en Tina Turner in Theater Thali…..
- Tiener steelt fiets van buurman en verkoopt die door..
- Caricom: CARPHA-strategie versterkt regionale gezondheidszo….
- President Geerlings-Simons overlegt met EBS-directie over e…..
- Vluchtgevaarlijke drugsverdachte ‘Olleh’ gezocht door just…..
- Luchtvaart maakt duikvlucht..
- ABPLAZ-voorzitter verwacht uitvoering loonafspraken door ni…..
- Gewapende en gemaskerde mannen overvallen gezin in woning P…..
- Gewapende overval op woning Copernicusstraat: grote buit en….
- Dronken automobilist zonder rijbewijs negeert stopteken pol…..
- Film over Madonna met Julia Garner nog steeds in ontwikkeli…..
- ‘Superman’ en ‘F1’ overschrijden beide $500 miljoen aan de …..
- Diddy wil strafzaak in vrijheid afwachten en biedt borgsom …..
- Trafassi brengt Lieve Hugo-tribute op Kwaku Summer Festival..
- Brunings druk bezig met inrichting ministerie Olie, Gas en …..
- Opmerkelijk – Peuter in India bijt giftige cobra dood in sp…..
- Arbeidsverhoudingen vereisen geduld en tact..
- Een ministerie is niet het bezit van een politieke partij..
- Hoe de samenleving haar geloof verloor in SoZaVo – en hoe h…..
- Simons kritisch over hoge kosten energieprojecten tijdens o….
- Ontslag Marciano Hellings is geen repressieve maatregel, ma…..