De kosten om naar het binnenland te reizen zijn zeer hoog. Vooral personen die van het binnenland naar Paramaribo en terug willen, moeten duizenden Surinaamse dollars neertellen voor een vlucht bij particuliere vliegmaatschappijen. Voor de bewoners in het Lawagebied zijn er al jaren geen lijndiensten meer, waardoor ze geen gebruik kunnen maken van lijnvluchten volgens een vast schema en op vaste routes.
In de periode dat de Surinaamse Luchtvaart Maatschappij (SLM) vanaf vliegveld Zorg en Hoop opereerde, bestond er nog een lijndienst naar het Lawagebied. Toen de SLM stopte met vliegen vanaf Zorg en Hoop, vielen ook deze diensten weg. Nu moeten de mensen per kilo betalen om naar hun woongebied te vliegen, en dat kost veel geld, zegt granman Simeon Glunder van Aluku tegenover Suriname suriname.
Hij geeft aan dat de overheid vroeger eigen lijndiensten naar het binnenland beschikte. “‘A ten fu lijndienst’ had de overheid vliegtuigen, nu zijn er alleen particuliere maatschappijen,” aldus de stamleider. “De kosten liggen heel hoog: je betaalt per kilo voor een vlucht. Als iemand honderd kilo weegt, is dat honderd keer het tarief per kilo.”
Tijdens zijn bezoek met de andere granmans aan president Jennifer Simons vroeg hij het staatshoofd aandacht voor deze situatie. “Er wordt apart betaald voor de kilo’s van de reiziger en apart voor de goederen die passagiers meenemen,” deelt hij mee. Dit is niet eerlijk ten opzichte van anderen die in de stad wonen.
De overheid moet, samen met de particuliere vliegmaatschappijen die in en naar het binnenland opereren, bekijken hoe dit toegankelijker kan worden geregeld.
- Sapoen blijft kritisch in coalitie..
- Stijgende voedselprijzen in Caribisch gebied, Suriname guns…..
- Journalisten krijgen training straf- en verkeersrecht van O…..
- Noersalim maakt inventarisatie op LVV; overdracht was op A4..
- Regering bezorgd over financiële situatie: ‘Gelden moeten b…..
- Record: negende bekertitel voor Robinhood, Presidents Cup i…..
- OM vraagt GVO aan: Zaak-Gooding na 35 jaar in nieuwe fase.
- Twijfels over functioneren noodaggregaat Albina: Neus hekel…..
- OM: Vordering gerechtelijk vooronderzoek zaak-Gooding inged…..
- President Simons kritisch op hoge kosten energievoorziening..
- Herdenking werelddag tegen mensenhandel en- smokkel.
- Vordering GVO in zaak-Gooding verzonden naar Rechter-Commis…..
- Tsang: ‘Ik heb alle dienstvoertuigen terug laten halen’..
- Ambassadeur Oostelbos: ‘Politiek meer betrekken bij activit…..
- Negen kandidaten maken zich op voor kroon Miss Suriname 202…..
- Update: zaak Sunparklaan; nog twee verdachten aangehouden.
- Petronas bereidt booroperatie voor op Caiman-1 in Blok 52..
- Opsporing drugsverdachte Earfan ‘Olleh’ Kartodimedjo..
- Werknemers Newmont voelen zich in de steek gelaten door ove…..
- Tsunamiwaarschuwingen opgeheven rond de Grote Oceaan.
- Ministerie van Jeugdontwikkeling en Sport belooft: ‘niet al…..