De Academie voor Hoger Kunst- en Cultuuronderwijs (AHKCO) heeft het accreditatieproces van haar opleidingen moeten onderbreken wegens een tekort aan financiële middelen. Dit bevestigt directeur Jane Bergraaf-Kolf tegenover Suriname suriname. Hoewel het traject vorig jaar werd opgestart, is verdere voortgang uitgebleven door het uitblijven van financiering.
ADVERTENTIE
“De accreditatie brengt kosten met zich mee die we momenteel niet kunnen dragen. Administratief waren we in orde, maar het enige dat ontbrak was geld. We hebben ons vorig jaar aangemeld, maar zijn niet verder gegaan omdat we het niet konden bekostigen,” aldus Bergraaf-Kolf.
Ze geeft aan dat er opnieuw een aanvraag zal worden ingediend in oktober, dit keer met behulp van subsidie uit 2023. “We zijn goed op weg en klaar om het traject weer op te pakken.”
Naast de financiële drempel speelt ook de locatie van de academie een rol in de accreditatievoorwaarden. “Zoals het er nu uitziet, is enkel op basis van waar we zijn al een probleem. Daarom werken we ook aan verbetering op dat vlak,” deelt de directeur mee.
De opleiding Sociale Culturele Vormingswerk (Socuvo), de grootste en meest afgestudeerde opleiding van de academie, zal als eerste worden aangeboden voor accreditatie. “Deze opleiding heeft de meeste alumni afgeleverd in de afgelopen jaren. Dat is waarom deze als eerste wordt ingediend,” aldus Bergraaf-Kolf. Het accreditatietraject kent meerdere fasen, maar is inmiddels weer in beweging.
Om in de toekomst minder afhankelijk te zijn van overheidssubsidie, werkt AHKCO aan het uitbreiden van haar onderwijsaanbod. Volgens de directeur leeft de academie momenteel voornamelijk van inschrijfgelden.
“De overheid kan niet langer alles bekostigen. Onze opdracht is om zelf initiatieven te ontplooien. Dat is onze corebusiness – beroepsgerichte opleidingen aanbieden, en daar zijn we goed in.”
- Weinig wind, grote kans op regen..
- Netanyahu stelt openlijk het verslaan van Hamas boven lot v…..
- Pertjajah Luhur stapt uit regering drie weken vóór verkiezi…..
- Haidy Theresia Tol (58) Amsterdam 21-4-2025..
- Benno Stanley Kersout (78) Utrecht 29-4-2025..
- Ter nagedachtenis aan ‘Jules Albert Wijdenbosch’…..
- Landelijke verstrekking oproepingskaarten..
- Advocaat Lobo: “OM schuwt geen middelen om imago te bescher…..
- President: Oproepingskaart symbool democratie..
- SVB hangt schorsing door Fifa boven het hoofd..
- Rusland: NPS focust niet op samenwerkingen..
- Surinaamse Voetbalbond onder druk na juridische stappen clu…..
- Na vertrek PL: VHP bevestigt toewijding aan regeerakkoord..
- VHP consolideert voorsprong in laatste peiling – Mathoera w…..
- ‘Standpunt Sova over inwerkingtreding nieuw Burgerlijk Wetb…..
- Sterke impuls voor ananasteelt in Suriname..
- Santokhi presenteert plannen voor tweede regeertermijn..
- Wat voor soort president heeft Suriname nodig?..
- Herman Jintie: “Uitvoering beleidsplan Medische Zending gro…..
- Eindelijk een vrouwelijke presidentskandidaat van allure..
- President en first lady ontvangen eerste oproepingskaart..