‘Caribische eenheid nu meer dan ooit nodig’
In Montego Bay, Jamaica, vond op 6 juli de 49ste reguliere vergadering van het Staatshoofdenoverleg van de Caribische Gemeenschap (CARICOM) plaats. De voorzitster van de CARICOM, premier Mia Mottley van Barbados sloot tijdens de opening van de vergadering, haar voorzitterschap van de CARICOM af.
Mottley deed in haar openingstoespraak een oproep tot regionale samenwerking. ‘’In een wereld vol onzekerheden, is Caribische eenheid nu meer dan ooit nodig’’, aldus Mottley. Zij blikte terug op haar persoonlijke en politieke reis. Ze sprak over haar evolutie van jonge, romantische idealist naar doorgewinterde, maar hoopvolle voorvechtster van Caribische solidariteit. ‘’Onze gemeenschap heeft de afgelopen zeven jaar misschien wel meer uitdagingen gekend dan ooit sinds de onafhankelijkheid. Maar als er ooit een moment is geweest voor regionale eenheid, dan is het wel nu‘’, stelde Mottley.
Zij wees op de concrete resultaten tijdens haar voorzitterschap, waaronder de afronding van belangrijke hervormingen aan het Gemeenschappelijk Extern Tarief (CET) en de Regels van Oorsprong. Deze handelsinstrumenten zijn bedoeld om de regionale industrie te beschermen én de kosten van essentiële goederen te verlagen. Mottley riep de politieke leiders op om nu knopen door te hakken over welke producten lagere invoertarieven kunnen krijgen, zonder de lokale productie te schaden.
Verder prees Mottley de inspanningen van de regionale privésectororganisatie (CPSO) bij het aanpakken van handelsproblemen door Amerikaanse maatregelen tegen Chinese vrachtschepen. Dankzij gezamenlijke lobby van de CPSO en het CARICOM-secretariaat bij de Amerikaanse overheid, werd een tijdelijke opschorting bereikt van torenhoge havenheffingen – soms meer dan 1 miljoen dollar per aanmeerbeurt. Deze interventie voorkwam verstoring van de handel en bevoorrading, en beperkte prijsstijgingen in de regio.
The post Aftredende CARICOM-voorzitster Mottley: ..
- Basis politie wordt uiteghold en ligt op zijn gehad; juspol…..
- Isaacs bij 130 jaar KPS: ‘Dat we nog niet zijn waar we moet…..
- Afreximbank: Suriname moet investeren in handel met Afrika..
- Beëdiging DNA-leden en verkiezing nieuwe leiding in twee ve…..
- Man breekt ruiten na verlies van bezittingen, politie grijp…..
- Hakrinbank sluit boekjaar 2023 af met SRD 57 miljoen nettow…..
- NCCR noteert landelijk slachtoffers van wateroverlast..
- Dertig jaar geëist voor moord en begraving van echtgenote..
- PAHO/WHO ondersteunt Suriname bij training Tabakswet-handha…..
- Man (66) overlijdt bij dodelijk verkeersongeval met vrachtw…..
- Brand aan de Mirandastraat..
- GOw2 heropent volledig gemoderniseerd tankstation aan Mahon…..
- Woonhuis op terrein Financiën afgebrand..
- Surinaamse Brouwerij trapt leerproject af: veerkrachtige je…..
- Zwaargewonde bij schietpartij in Paramaribo: gerichte afrek…..
- OM eist 30 jaar cel voor moord op echtgenote en begraven li…..
- Weer brand in centrum Paramaribo..
- Swit Firi doorbreekt stilte met single en Nederland-tournee..
- 55-jarige man te Domburg dreigt woning buurvrouw in brand t…..
- Man slaat ramen gebouw stuk uit woede over verdwenen eigend…..
- Suriname vraagt OAS om steun voor inclusieve en veerkrachti…..