‘Caribische eenheid nu meer dan ooit nodig’
In Montego Bay, Jamaica, vond op 6 juli de 49ste reguliere vergadering van het Staatshoofdenoverleg van de Caribische Gemeenschap (CARICOM) plaats. De voorzitster van de CARICOM, premier Mia Mottley van Barbados sloot tijdens de opening van de vergadering, haar voorzitterschap van de CARICOM af.
Mottley deed in haar openingstoespraak een oproep tot regionale samenwerking. ‘’In een wereld vol onzekerheden, is Caribische eenheid nu meer dan ooit nodig’’, aldus Mottley. Zij blikte terug op haar persoonlijke en politieke reis. Ze sprak over haar evolutie van jonge, romantische idealist naar doorgewinterde, maar hoopvolle voorvechtster van Caribische solidariteit. ‘’Onze gemeenschap heeft de afgelopen zeven jaar misschien wel meer uitdagingen gekend dan ooit sinds de onafhankelijkheid. Maar als er ooit een moment is geweest voor regionale eenheid, dan is het wel nu‘’, stelde Mottley.
Zij wees op de concrete resultaten tijdens haar voorzitterschap, waaronder de afronding van belangrijke hervormingen aan het Gemeenschappelijk Extern Tarief (CET) en de Regels van Oorsprong. Deze handelsinstrumenten zijn bedoeld om de regionale industrie te beschermen én de kosten van essentiële goederen te verlagen. Mottley riep de politieke leiders op om nu knopen door te hakken over welke producten lagere invoertarieven kunnen krijgen, zonder de lokale productie te schaden.
Verder prees Mottley de inspanningen van de regionale privésectororganisatie (CPSO) bij het aanpakken van handelsproblemen door Amerikaanse maatregelen tegen Chinese vrachtschepen. Dankzij gezamenlijke lobby van de CPSO en het CARICOM-secretariaat bij de Amerikaanse overheid, werd een tijdelijke opschorting bereikt van torenhoge havenheffingen – soms meer dan 1 miljoen dollar per aanmeerbeurt. Deze interventie voorkwam verstoring van de handel en bevoorrading, en beperkte prijsstijgingen in de regio.
The post Aftredende CARICOM-voorzitster Mottley: ..
- Kleine partijen hoopvol over aankomend kabinet: ‘We hebben …..
- Simons waarschuwt corruptieve personen: “Wie steelt, sturen…..
- Ruth Wijdenbosch over ‘lieve Chan’: “Eenvoud siert de…..
- Benefietactie voor Huize Ashiana..
- VHP zal nieuwe regering opbouwend maar kritisch ondersteune…..
- Vicepresident-elect Rusland: ‘Moment van bezinning en geen …..
- Meningen verdeeld, maar hoopvol over eerste vrouwelijke pre…..
- Adhin: Simons en Rusland krijgen volledige parlementaire st…..
- VHP houdt vast aan inclusiviteit..
- President Santokhi buigt voor de wil van het volk: “Sranan,…..
- BETERE AANPAK MONUMENTEN..
- AGU PEN!..
- Ook vandaag regen en onweersbuien..
- BRICS-top in Rio van start: Xi en Poetin afwezig, verdeeldh…..
- Seferinus Eduard Linkers (73) Paramaribo 1-7-2025..
- Rusland: Vp-schap is geen beloning, maar een opdracht voor …..
- Adhin: “aantreden Simons en Rusland nieuwe kans voor nation…..
- Transvaal-coach Mannen baalt na nederlaag tegen Inter Moeng…..
- Gabreyenne Weeks: “Recruitment Event opende de deur naar mi…..
- Column: Waar aasgieren regeren en reigers waken..
- Simons en Rusland erkennen grote verantwoordelijkheid..