PARAMARIBO — Suriname wordt zondag gepresenteerd tijdens de Suriname National Day op de World Expo 2025, die momenteel gaande is in Osaka, Japan. In een persbericht geeft het kabinet van de president vrijdag aan dat de presentatie bestaat uit culturele shows en paviljoen initiatieven. De regering wordt vertegenwoordigd door minister Marciano Dasai van Ruimtelijke Ordening en Milieu (ROM).
De World Expo 2025 vindt plaats onder het thema ‘Designing Future Society for Our Lives’. Er doen meer dan 160 landen mee. Tijdens de expo houden landen, regio’s en internationale organisaties een nationale dag of een speciale dag (voor internationale organisaties). Het vergroten van het begrip voor cultuur en bijdragen aan het bevorderen van de internationale goodwill zijn de voornaamste doelen van deze nationale dagen.
“De voorstelling wordt een spirituele eerbetuiging aan de voorouders en zal met dans, zang, traditionele drums en krachtige vertellingen het verhaal van Suriname tot leven brengen”Tanuya Manichand
Bij het belichten van Suriname wordt de focus gelegd op het unieke ecotoerisme en de initiatieven voor duurzame ontwikkeling. “Het Suriname paviljoen toont de natuurlijke schoonheid, het culturele erfgoed en de toewijding aan verantwoord omgaan met natuur in Suriname”, stelt Bidia Bissumbhar, algemeen commissaris van Suriname.
‘Gron Nyan’
In het persbericht wordt aangegeven dat op de Suriname National Day bezoekers een stukje Suriname kunnen ervaren en ervan kunnen genieten. “Men kan op deze dag, naast het culturele optreden, presentaties verwachten over de culturele verscheidenheid van het land, de Surinaamse flora en fauna en de inspanningen van Suriname op het gebied van natuurbehoud en de ondersteuning van lokale gemeenschappen”, wordt meegegeven.
Vanuit Suriname is er een speciale artiestengroep afgereisd naar Japan. Deze bestaat uit uiteenlopende culturele organisaties van het land en zal ‘Gron Nyan’ opvoeren. De productie en choreografie van deze symbolische voorstelling over “de basis van het leven” is in handen van Tanuya Manichand.
De voorstelling wordt volgens haar een ode aan de rijke Surinaamse culturele diversiteit. “Ze wordt een spirituele eerbetuiging aan de voorouders en zal met dans, zang, traditionele drums en krachtige vertellingen het verhaal van Suriname tot leven brengen. ‘Gron Nyan’ weerspiegelt niet alleen de strijd en het herstel van een volk dat vaak wordt miskend, maar nooit is gebroken. Het viert ook de veerkracht, eenheid en trots van een natie die diep is geworteld in traditie en tegelijkertijd openstaat voor moderniteit.”
Team Suriname. [: CDS]
- Afrikaanse financiering moet groter deel olie-inkomsten in …..
- Minister Raghoebarsing roept op tot eenheid: “Stop met etni…..
- ENORME ACHTERUITGANG EN ONSPORTIEF VERLIES..
- Ondanks misstanden: Verkiezingen van 25 mei 2025 officieel …..
- Dikan: “We moeten nu werk van maken om de traditionele rech…..
- Regen in de ochtend, droog in de nacht..
- Oud-Oranjevoetballer Quincy Promes in Nederlandse cel..
- Baby van hersendode vrouw in Georgia geboren via keizersned…..
- Magdalena Victorine Bruining gehuwd Feller (80) Paramaribo …..
- Internationale Yoga Dag: Een Oproep tot Eenheid en Gezondhe…..
- Verzetdag 618: Amnesty en 113 organisaties eisen opschortin…..
- CBvS-directeur Dorinnie: “Geen reden tot paniek, SRD is 90 …..
- Korpschef betreurt dat rotte appel van JIT-team betrokken i…..
- Yellow Birds heeft derde volleybaltitel op rij in vizier..
- Boeroe-herdenking met fly-over, motorfietsen en nuchtere re…..
- Brand verwoest kantoorruimtes Will Axwijk Sportcentrum: ‘Di…..
- OKB luidt noodklok: stembureaupersoneel onvoldoende bereken…..
- WISSELKOERS ‘HAT EDE’..
- Nieuwe coalitie houdt koers vast ondanks druk rond vicepres…..
- Herdenking 180 jaar boeroes in Suriname: ‘Als men het heeft…..
- Geen verhoogd risico op meningitis door slakken in Suriname..