De Vereniging Surinaams Bedrijfsleven (VSB) werd uitgenodigd voor een consultatie met prof. Benedict Oramah, president en voorzitter van de Raad van Bestuur van de African Export-Import Bank (Afreximbank). Tijdens deze bijeenkomst werd het economisch potentieel van Suriname onder de aandacht gebracht en werden de mogelijkheden voor een samenwerking tussen Afrikaanse investeerders en de Surinaamse private sector besproken. VSB heeft met grote interesse kennisgenomen van de belangstelling van de bank en zal de dialoog verder voortzetten.
De Afreximbank benadrukt dat Suriname aantrekkelijke investeringskansen biedt in diverse sectoren en een brug kan vormen tussen Afrika en de Caribische regio. De bank erkent dat er nog veel onbenut potentieel is in de handelsbetrekkingen tussen Afrika en de CARICOM-landen en ziet Suriname als een strategisch knooppunt om deze samenwerking te versterken. De Afreximbank is bereid investeringen te stimuleren en te faciliteren om de economische samenwerking tussen Afrika en Suriname, te bevorderen. Prof. Oramah zei dat samenwerking op diverse economische fronten essentieel is om de handelsstromen tussen de beide regio’s te vergroten.
Uit statistieken blijkt dat de handel tussen Afrika en de Caribische regio nog beperkt en geconcentreerd is. In 2020 bedroeg de Afrikaanse export naar de Caribische regio minder dan 0,1 procent van de totale Afrikaanse export, terwijl minder dan 1 procent van de Caribische export naar Afrika ging. Enkele uitdagingen die bijdragen aan deze beperkte handel, zijn het ontbreken van bilaterale of regionale vrijhandelsovereenkomsten, wat leidt tot hogere invoertarieven, regelgevende vereisten en andere non-tarifaire handelsbelemmeringen en hoge transportkosten. Noordelijke en Zuidelijke Afrikaanse landen hebben relatief nauwere handelsrelaties met de Caribische regio, waarbij Trinidad en Tobago de belangrijkste Caribische exporteur naar Afrika is, goed voor 40 procent van de Caribische export naar het continent.
De Afreximbank heeft specifieke initiatieven geïdentificeerd waarmee de samenwerking met Suriname kan worden versterkt. Een van deze initiatieven is het Construction and Tourism-Linked Relay Facility (CONTOUR) programma, dat hotelconstructie faciliteert door eerst de bouwrisico’s te garanderen, waarna financiering wordt verstrekt zodra de bouw voltooid is.
Daarnaast ondersteunt het Construction and Medical-Linked Relay Facility (CONMED) de bouw van specialistische medische faciliteiten om medisch toerisme binnen de regio te verminderen. Het Creative African Nexus (CANEX) stimuleert de creatieve en culturele industrieën zoals mode, film en muziek, terwijl de Intra-African Trade Fair (IATF) een platform biedt voor bedrijven om handel en investeringsmogelijkheden te verkennen en marktinformatie uit te wisselen.
De VSB erkent het belang van deze initiatieven en blijft in gesprek met de Afreximbank om concrete stappen te zetten richting een versterkte economische samenwerking. De bank toont zich bereid om als strategische partner op te treden en te investeren in de verdere ontwikkeling van handelsbetrekkingen tussen Suriname en Afrika. Dit biedt perspectieven voor duurzame economische groei en versterking van de private sector in Suriname.
The post Afreximbank wil handelsbetrekkingen tussen Suriname en Afrika versterken ..
- Adhin enorm blij en dankbaar dat OM teruggefloten is door h…..
- Brunswijk uit kritiek op controle kiezerslijsten binnenland..
- Daders nemen buit van SRD 80.000 en US$ 4500 mee..
- Vicepresident uit kritiek op gang van zaken rond controle k…..
- Markoesa-project krijgt nieuwe injectie..
- Man met illegaal vuurwapen in verzekering gesteld..
- Pg Paragsingh oriënteert zich te Apoera..
- Abrahams kondigt maatregelen aan tegen OM bij regeermacht N…..
- NDP: na politieke vervolging is er nu gerechtigheid..
- Grote drukte bij de afgifte van Moni Karta..
- Bee: ‘In principe is de regering nu in overtreding’..
- Sportorganisaties ontvangen pakket met sportartikelen..
- VS bevriest financiering voor veiligheidsmissie tegen Haïti…..
- Abrahams: NDP zal na verkiezingen ‘juiste maatregelen’ tref…..
- Surinaamse man veroordeeld tot drie jaar cel in België voor…..
- Gewelddadige diefstal op Kennedyweg: slachtoffers beroofd o…..
- Verklaring NDP: Gerechtigheid?..
- Delreo Newman volgt Mike Antonius op als voorzitter Canto..
- President vraagt internationale bedrijven om te investeren..
- Procureur-Generaal brengt oriëntatiebezoek aan Apoera..
- 14-jarige MULO-scholier opgepakt voor bedreigende uitlating…..