Suriname mag zich niet aan de zijlijn houden wanneer het aankomt op deelname aan het AfriCaribbean Trade and Investment Forum (ACTIF). Dat zegt Okechukwu Ihejirika, Chief Operating Officer van het Caribisch kantoor van Afreximbank, in gesprek met Suriname suriname. Volgens hem biedt het forum unieke kansen voor samenwerking tussen Afrika en het Caribisch gebied op het gebied van handel, toerisme, cultuur en landbouw.
Het ACTIF-forum, een initiatief van Afreximbank, wordt dit jaar voor de vierde keer georganiseerd en vindt plaats van 28 tot 29 juni in St. George’s, Grenada. Het thema van deze editie luidt: “Resilience and Transformation: Enhancing Africa-Caribbean Economic Cooperation in an Era of Global Uncertainty.”
Met meer dan 1000 deelnemers per editie heeft het forum zich ontwikkeld tot een toonaangevend platform voor de totstandkoming van zakelijke deals en partnerschappen. Ihejirika benadrukt dat in het licht van wereldwijde economische onzekerheid het van cruciaal belang is dat Afrika en het Caribisch gebied samenwerken aan een zelfredzame economische zone.
Ook klimaatverandering staat hoog op de agenda. Afreximbank zal fondsen beschikbaar stellen voor landen die financiële ondersteuning nodig hebben in de strijd tegen klimaateffecten. Volgens Ihejirika is gezamenlijke actie essentieel: “Geen enkel land mag worden buitengesloten.”
Een belangrijk strategisch element binnen het forum is de Afrikaanse Vrijhandelszone (AfCFTA). Deze biedt Caribische landen, waaronder Suriname, toegang tot een groeiende afzetmarkt op het Afrikaanse continent. Daarbij speelt voedselzekerheid een sleutelrol.
Ihejirika roept Suriname op om zijn productiecapaciteit en exportmogelijkheden van landbouwproducten te versterken, zodat het land optimaal kan profiteren van toekomstige vraag en handelsroutes tussen de regio’s.
“De afhankelijkheid van het Westen voor voedselvoorziening moet worden doorbroken,” stelt hij. Zelfvoorziening en versterking van de productieketen zijn volgens hem essentieel voor economische weerbaarheid.
Ihejirika onderstreept dat ACTIF moet uitgroeien tot een invloedrijk platform, vergelijkbaar met andere internationale economische fora, dat een leidende rol speelt in de transformatie van Afrika en het Caribisch gebied.
- Humbert Harold Wensly Pocornie (74) Amsterdam 8-6-2025..
- Israël en Iran wisselen raketaanvallen uit, angst voor esca…..
- Steven Reyme: “Uitgelekte missives een klap in het gezicht …..
- Sandrina Hunsel helpt Condor spanning terugbrengen in vrouw…..
- Heraccreditatieproces gestart voor FHR MPA-programma..
- Zorgen geuit over oliesector tijdens World Ocean Week 2025..
- PRO-ondervoorzitter Nibte kritisch over VHP: ‘Democratie is…..
- Suriname op drempel van historisch leiderschap door vrouw..
- 50% aandeel Kersten in Comport markeert nieuwe fase voor Su…..
- Koers blijft stijgen: Landbouwers in nood, consumenten voel…..
- Nieuwe generatie jonge leiders wordt klaargestoomd..
- Kassier verdacht van verduistering €110.000 en US$30.000; b…..
- Newmont publiceert Duurzaamheids- en Belastingenrapport 202…..
- David Pinas timmert Yelyco in thriller naar mannen volleyba…..
- Mijnwerker bij thuiskomst beroofd..
- Indringer breekt woning binnen en verwondt vrouw in Wanica..
- Olieprijzen stijgen fors na Israëlische aanval op Iran..
- Constitutioneel Hof uitgehold; advocaat van Dijk sluit inte…..
- Start nieuw muziekjaar d’Orkest..
- Video -Egypte heeft inwoners van de wijk Ismaeli in Caïro b…..
- Drie gewapende overvallen in zes uur in Paramaribo en Wanic…..