Suriname mag zich niet aan de zijlijn houden wanneer het aankomt op deelname aan het AfriCaribbean Trade and Investment Forum (ACTIF). Dat zegt Okechukwu Ihejirika, Chief Operating Officer van het Caribisch kantoor van Afreximbank, in gesprek met Suriname suriname. Volgens hem biedt het forum unieke kansen voor samenwerking tussen Afrika en het Caribisch gebied op het gebied van handel, toerisme, cultuur en landbouw.
Het ACTIF-forum, een initiatief van Afreximbank, wordt dit jaar voor de vierde keer georganiseerd en vindt plaats van 28 tot 29 juni in St. George’s, Grenada. Het thema van deze editie luidt: “Resilience and Transformation: Enhancing Africa-Caribbean Economic Cooperation in an Era of Global Uncertainty.”
Met meer dan 1000 deelnemers per editie heeft het forum zich ontwikkeld tot een toonaangevend platform voor de totstandkoming van zakelijke deals en partnerschappen. Ihejirika benadrukt dat in het licht van wereldwijde economische onzekerheid het van cruciaal belang is dat Afrika en het Caribisch gebied samenwerken aan een zelfredzame economische zone.
Ook klimaatverandering staat hoog op de agenda. Afreximbank zal fondsen beschikbaar stellen voor landen die financiële ondersteuning nodig hebben in de strijd tegen klimaateffecten. Volgens Ihejirika is gezamenlijke actie essentieel: “Geen enkel land mag worden buitengesloten.”
Een belangrijk strategisch element binnen het forum is de Afrikaanse Vrijhandelszone (AfCFTA). Deze biedt Caribische landen, waaronder Suriname, toegang tot een groeiende afzetmarkt op het Afrikaanse continent. Daarbij speelt voedselzekerheid een sleutelrol.
Ihejirika roept Suriname op om zijn productiecapaciteit en exportmogelijkheden van landbouwproducten te versterken, zodat het land optimaal kan profiteren van toekomstige vraag en handelsroutes tussen de regio’s.
“De afhankelijkheid van het Westen voor voedselvoorziening moet worden doorbroken,” stelt hij. Zelfvoorziening en versterking van de productieketen zijn volgens hem essentieel voor economische weerbaarheid.
Ihejirika onderstreept dat ACTIF moet uitgroeien tot een invloedrijk platform, vergelijkbaar met andere internationale economische fora, dat een leidende rol speelt in de transformatie van Afrika en het Caribisch gebied.
- Carlos ‘Linka’ Linger brengt na acht jaar nieuwe song u…..
- Kabinet-Simons: een reële belofte of status quo?..
- Trump geland op Schiphol, onderweg in ‘The Beast’ naar dine…..
- IOL-directeur: “Wekelijks diploma’s valideren voor vertrekk…..
- Suriname ondertekent toetreding tot OIC Labour Centre..
- Chan in de cel?..
- Trump herbevestigt wapenstilstand tussen Iran en Israël..
- Ministerie AWJ en bonden sluiten akkoord over betere arbeid…..
- Behoud gebouwd erfgoed..
- Coalitie was vooraf op de hoogte van Brunswijks voorbehoud …..
- KPS houdt persconferentie over aanpak criminaliteit..
- OKB verklaart verkiezingsuitslag 2025 bindend..
- Paniek aan de Goede Verwachtingweg na schietpartij uit rijd…..
- Suriname schittert op National Day Expo 2025 Osaka..
- Elias hamert op brede maatschappelijke discussie over olies…..
- Reactie op: Nieuwe parlementaire zittingsperiode start op 3…..
- Natio is klaar voor het WK – nu de FIFA nog..
- Digitale ID wordt verplicht gesteld bij overheidsdiensten..
- Suriname in de schijnwerpers op ‘Caribbean Experience 2025’…..
- Drones richten schade aan op Iraakse militaire bases..
- Chan Choenni bundelt 150 jaar Hindostaanse geschiedenis in …..