Tijdens de vijfde editie van de Suriname Energy, Oil and Gas Summit (SEOGS) kondigde Kayano Awani, Executive Vice President van de African Export-Import Bank (Afreximbank), aan dat de bank een investering van meer dan US$ 1,6 miljard heeft goedgekeurd voor Staatsolie N.V. De investering is bestemd voor de toekomstige productie van aardolie, die gepland staat voor 2028.
Volgens Awani markeert deze investering een belangrijke stap in de samenwerking tussen Afreximbank en Suriname. De bank is verheugd om Staatsolie te ondersteunen en verwacht dat deze bijdrage een aanzienlijke stimulans zal vormen voor andere investeerders om zich aan Suriname te verbinden.
Awani benadrukte dat het aantrekken van investeerders niet alleen voordelen biedt voor de nationale economie, maar ook een directe impact heeft op lokale gemeenschappen. Volgens haar is de SEOGS van groot belang voor het investeringsklimaat en voor de ontwikkeling van de private sector in Suriname.
Afreximbank baseert haar visie op drie kernprincipes. Ten eerste richt de bank zich op het creëren van welzijn voor zowel de huidige als toekomstige generaties, met het oog op duurzame ontwikkeling. Daarnaast streeft de bank naar het bevorderen van economische groei die breed gedragen wordt en waarvan alle burgers kunnen profiteren. Ze moedigt overheden aan om een structureel platform te ontwikkelen dat het leven van burgers op lange termijn zichtbaar en blijvend verbetert.
Uit recent onderzoek blijkt dat Suriname potentieel meer dan 2 miljard vaten olie kan produceren en verwerken, en dat er mogelijk 12 triljoen kubieke voet gas beschikbaar is. Daarmee zou het land op lange termijn meer dan US$ 200 miljard aan inkomsten kunnen genereren uit de olie- en gasindustrie. Deze bedragen maken momenteel echter geen deel uit van de officiële begroting en zijn ook niet opgenomen in het bruto binnenlands product (bbp).
Awani gaf aan dat de overheid zich niet alleen moet richten op de directe inkomsten, maar deze rijkdom moet benutten om langetermijninvesteringen te doen die bijdragen aan economische stabiliteit.
Essentieel hierin is het versterken van de ‘local content’. De betrokkenheid van Surinaamse burgers bij de ontwikkeling van de olie- en gassector is volgens haar cruciaal. Er moet meer zichtbaarheid komen op de arbeidsmarkt over welke functies beschikbaar zullen zijn, en deze moeten niet alleen bestemd zijn voor internationale bedrijven. Lokale werknemers, ondernemers en studenten moeten actief deel kunnen nemen aan deze groeiende sector.
Awani verwees ook naar het voorbeeld van Nigeria, waar veel jongeren dankzij de olie-industrie economische vooruitgang hebben geboekt. “De olie- en gasindustrie mag niet het enige aandachtspunt zijn,” zei ze. “Suriname en Guyana kunnen samen uitgroeien tot een regionale hub, niet alleen voor Zuid-Amerika en het Caribisch gebied, maar ook voor Afrika en Europa.”
Kayano Awani sprak namens de president van Afreximbank, die verhinderd was om de summit bij te wonen. De huidige president van de bank rondt binnenkort zijn termijn af na het voltooien van zijn laatste bestuursvergadering.
- Plein vindt president en totale regering onfatsoenlijk in k…..
- Edgar ‘Bugru’ Burgos: ‘Sly is een groot voorbeeld voor mij …..
- Trump-regering beëindigt legale status van ruim half miljoe…..
- VS waarschuwt burgers in Midden-Oosten en Noord-Afrika..
- Video –..
- Schaker Yeung vijftiende in Bahama’s..
- President Santokhi betuigt medeleven na dodelijke vliegtuig…..
- Workshop archiefrestauratie bij NAS: ‘Onderhoud is behoud…..
- Suriname wil leren van India’s digitale arbeidssystemen..
- Veertigjarige man opgesloten na mishandelen zwageres..
- Slechte werkomstandigheden en loze beloften drijven buscont…..
- Punwasi: ‘Leuzen over fraude houden voor ons geen stand…..
- Staatsolie steunt kinderen met een beperking..
- Gajadien: het moet eens ophouden; afsrpaken moeten worden n…..
- Quincy Promes opgepakt in Dubai..
- Kwik en lood bedreigen gezondheid zwangere vrouwen..
- Recidivist ingesloten ter zake diefstal..
- AWJ-minister Mac Andrew weerspreekt dat huurgelden vooruitb…..
- Humphried (Humphrey) Wilando Halfhuid..
- Shirley Marie van Dijk-de Jong..
- Nurmohamed: ‘Suriname veelbelovend land internationale infr…..