De sectorgroepen Toerisme en Transport van de Vereniging Surinaams Bedrijfsleven (VSB) kwamen onlangs bijeen voor een gezamenlijke vergadering waarin urgente ontwikkelingen op het gebied van grensoverschrijdend toerisme en transport centraal stonden. Tijdens deze sessie werd nadrukkelijk gewezen op de afname van Franse bezoekers aan Suriname via de grens bij Albina, met als gevolg een terugval in lokale bestedingen.
De aanwezigen bespraken mogelijke oorzaken, waaronder concurrentie vanuit buurlanden en subsidiëring door de Franse overheid voor reizen binnen Frans-Guyana en naar Brazilië. Er werd benadrukt dat toerisme en transport hand in hand gaan, waarbij betere weg-, lucht- en waterverbindingen essentieel zijn voor het aantrekken en behouden van buitenlandse bezoekers, met name in het kader van de opkomende olie- en gassector.
De deelnemers wezen ook op het nijpende tekort aan accommodatiecapaciteit om grotere aantallen zakelijke reizigers en toeristen op te vangen. Tevens werd de noodzaak benoemd om tijdig in te spelen op de voedselvoorziening (catering/logistiek) bij toekomstige grootschalige activiteiten, zoals die van internationale oliebedrijven.
De bijeenkomst bood ruimte voor presentaties en onderlinge afstemming, met als doel om gezamenlijk te werken aan een integrale strategie ter versterking van de toeristische infrastructuur en grensoverschrijdende handel. De VSB benadrukte het belang van samenwerking tussen publieke en private actoren om het toeristisch potentieel van Suriname ten volle te benutten.
- Training duurzaam ondernemerschap biedt deelnemers handvate…..
- “Democratische rechtsorde ernstig aangetast door uitspraken…..
- Centraal Resocialisatiecentrum geopend: Moet helpen bij ter…..
- EZ houdt driedaagse landbouwtraining; Doel is versterking v…..
- DNL: nieuwe regering moet binnen 100 dagen dringende beslui…..
- Aanbeveling onderzoekraad AdeKUS voor betere structuur onde…..
- Journalisten getraind om extra alert te zijn op verkiezings…..
- Zaaien met olie..
- AWJ ontvangt voortgangsrapportage personeelsbeleid Newmont..
- Politieke partijen en bezoekers lovend over verkiezingsbeur…..
- Jogi ziet NPS geen 10 zetels halen..
- Adhin: ‘Peilingen geven geen eerlijk beeld door angstcultuu…..
- BOG roept op tot actie tijdens Vaccinatieweek: “Controleer …..
- Kans op korte buien in de middag..
- Hoofdstembureaus krijgen extra ondersteuning..
- Reconstructie onthult marteling en dood van Oekraïense jour…..
- Charlo Franklin Lobles (77) Den Helder Nederland 28-4-2025..
- Charlo Franklin Lobles (77) Den Helder Nederland 28-4-2025..
- Canadese liberalen winnen minderheidsregering..
- 41 Surinaamse bedrijven krijgen in totaal USD 2,1 miljoen i…..
- Rijschoolhouders uiten zorgen over digitalisering rijexamen…..