‘Deze procureur-generaal moet opstappen’
door
PARAMARIBO — Advocaat Raoul Lobo heeft dinsdag in zijn pleidooi voor verdachte Shivani M., eigenaar van reisbureau Comfort Travel Services, fel uitgehaald naar het Openbaar Ministerie (OM). “Het is ernstig in strijd met een goede procesorde om mijn cliënt op te sluiten, terwijl haar ex-vriend wordt vrijgesproken”, zei de jurist in de rechtbank tijdens zijn pleidooi. Lobo, die samen met collega Derrick Veira de verdachte bijstaat, voegde toe dat het OM niet weet om te gaan met zijn machtspositie.
Lobo: “De aanhouding was onrechtmatig en dat weten ze heel goed bij het Openbaar Ministerie. Zonder deugdelijk onderzoek heeft de politie aangegeven dat de verdachte geen tickets mocht verkopen. Dit heeft grote angst en twijfel gezaaid onder de cliënten. De verdachte mocht wel tickets verkopen onder toezicht van Multitravel. De directrice van dit bedrijf heeft die overeenkomst zelf overhandigd aan de politie.”
‘Het OM heeft eerder bewezen niet te kunnen omgaan met de macht die het heeft. Dat is duidelijk. Dit is willekeur van de hoogste orde.’ – Advocaat Raoul Lobo
Volgens het politionele onderzoek werden meerdere valselijk opgemaakte vliegtickets variërend tussen de negenhonderd en elfhonderd US dollar verkocht. Een deel van dat geld werd overgemaakt naar een privérekening van J.M., de ex-partner van Shivani M., die eerder ook was aangehouden en vervolgd, maar intussen is vrijgesproken.
Willekeur van hoogste orde
Lobo wees erop dat in het strafdossier van deze zaak even veel bezwaren tegen Shivani M. staan als tegen haar ex-vriend. De man zou volledig op de hoogte zijn van alles wat fout is gegaan. Zo zouden meerdere mensen hebben verklaard dat ze geld moesten overmaken op een buitenlandse bankrekening van de man. “Heeft justitie gecontroleerd hoeveel er nog op deze bankrekening staat?” vroeg de advocaat.
Onder meer om deze redenen vindt hij het vreemd dat de ex-vriend is vrijgesproken, terwijl Shivani M. nog wordt vervolgd. “Het OM heeft eerder bewezen niet te kunnen omgaan met de macht die het heeft. Dat is duidelijk. Dit is willekeur van de hoogste orde”, sneerde de advocaat. “Ze hebben zaken als die van Pan American en HPSG tot nu toe niet kunnen onderzoeken. Deze procureur-generaal moet opstappen”, benadrukte Lobo.
Rechter Duncan Nanhoe heeft de zaak uitgesteld naar 22 juli. Dan mag de officier van justitie reageren op het pleidooi van de advocaten.
Aanklachten
Shivani M. is als eigenaar van reisbureau Comfort Travel Services op 15 januari in verzekering gesteld door de politie en wordt vervolgd voor valsheid in geschrifte, verduistering en oplichting. Volgens het vooronderzoek deed ze zich voor als agent van meerdere reisbureaus. Ze zou onder meer valse vliegtickets en reisverzekeringen hebben vervaardigd en verkocht, terwijl ze volgens het KKF-uittreksel niet bevoegd was vliegtickets te verkopen. Ze mocht slechts visumaanvragen doen bij de ambassade en daarvoor afspraken maken.
Shivani M. werd in september 2024 al om soortgelijke feiten aangehouden door de politie. Nadat ze de benadeelden toen had vergoed, werd ze heengezonden. De verdachte riskeert nu een gevangenisstraf van drie jaar onvoorwaardelijk. Daarnaast moet ze het verschuldigde bedrag binnen twaalf maanden terug betalen aan de benadeelden, anders komt nog een halfjaar bij. Meer dan tien benadeelden hadden zich aangemeld om verklaringen af te leggen tegen Shivani M.
- Sharon Balkaran: ‘We did it’..
- Volksgezondheid ondertekent overeenkomst voor digitale onde…..
- Toekomst Corantijnbrug onzeker door nasleep verkiezingen Su…..
- Cubaanse migratiestromen verschuiven: Guyana aantrekkelijk,…..
- Surinames Walker-1 bij wereldwijde top van olieboringen in …..
- John Brewster: ‘Mijn boek is bedoeld om de Surinamers wakke…..
- 160 poliklinieken op weg naar digitalisering..
- Vierde verdachte meldt zich in ripzaak Sun Parklaan..
- Verjaardagswens Venetiaan is dat Suriname stappen vooruit m…..
- Afreximbank lanceert $5 miljard fonds voor Suriname..
- Women in Agriculture beurs viert vrouwelijke kracht in land…..
- Digitale ondersteuning voor huisartsen: Volksgezondheid ver…..
- Israel verbergt zijn misdaden niet langer. In Gaza voert he…..
- Asabina benadrukt noodzaak tot eerlijke en effectieve belas…..
- Staatsolie sluit strategische deal met Petronas voor diepze…..
- Twee verdachten aangehouden in zaak Sunparklaan..
- Verschuiving naar ondiep water: Macaw-1 boorput zet Demerar…..
- Nieuw te vormen coalitie tekent binnenkort concreet regeerp…..
- Sieraden buitgemaakt op recreatieoord..
- Taboesfeer en personeelstekort bemoeilijken zorg voor sikke…..
- Simons: Energiesector biedt kansen, investeringen en goed b…..