Het aantreden van Jennifer Simons als eerste vrouwelijke president en Gregory Rusland als vicepresident van de Republiek Suriname vormt een historisch moment van nationale betekenis. Dat benadrukte Ashwin Adhin, voorzitter van De Nationale Assemblee (DNA), tijdens de buitengewone openbare vergadering op zondag 6 juli, waarin beide leiders bij enkele kandidaatstelling officieel zijn gekozen.
Volgens Adhin markeert de verkiezing niet alleen een politieke machtswisseling, maar ook een kans voor nationale verbinding en gezamenlijke vooruitgang. “Simons en Rusland mogen binnen de werking van de trias politica rekenen op het parlement als een van de drie staatsmachten. Wij zullen hen bijstaan vanuit onze grondwettelijke taken: wetgeving, toezicht en volksvertegenwoordiging – steeds met het doel: duurzame ontwikkeling, nationale eenheid en bescherming van onze soevereiniteit,” aldus de assembleevoorzitter.
De verkiezing van Jennifer Simons – afkomstig uit de gelederen van de Nationale Democratische Partij (NDP) en tevens de eerste vrouwelijke partijvoorzitter – wordt gezien als een mijlpaal in de Surinaamse geschiedenis. “Dit is een moment van nationale trots, niet alleen voor de partij, maar voor het hele land,” aldus Adhin.
Met de benoeming van Gregory Rusland, leider van de Nationale Partij Suriname (NPS), wordt ook volgens Adhin een bijzonder politiek signaal afgegeven. De brede coalitie die zijn benoeming mogelijk maakte, bestaat uit zes partijen: NDP, NPS, ABOP, PL, BEP en A20. “De samenwerking tussen NDP en NPS markeert een doorbraak van historische aard. De NPS levert vandaag een gerespecteerd leider als vicepresident,” zei Adhin.
De assembleevoorzitter benadrukte dat de verwachtingen onder het volk hooggespannen zijn, maar dat de belofte van goed bestuur, transparantie en corruptiebestrijding tijdens de verkiezingscampagne hoop biedt. Hij herinnerde eraan dat Suriname dit jaar zijn 50-jarig bestaan als onafhankelijke republiek viert. “Dit moment is meer dan symboliek – het is een nieuwe kans voor nationale verbinding.”
Adhin sloot af met een persoonlijke wens aan de nieuwe leiders: “Moge de Almachtige u blijven zegenen met wijsheid, moed, en een onwankelbare toewijding aan land en volk.”
Inauguratie op 16 juliDe officiële inauguratie van Simons en Rusland vindt plaats op woensdag 16 juli in de Anthony Nesty Sporthal. De akte van verkiezing wordt gepubliceerd in het Staatsblad en Advertentieblad van de Republiek Suriname. President Chan Santokhi en fractievoorzitters van de verschillende partijen spraken hun felicitaties en steun uit tijdens de vergadering.
- EZ traint jonge ondernemers in duurzame landbouw..
- The Rise part two belooft vuurwerk..
- Vrouw vastgebonden bij woninginbraak; brandkasten gestolen..
- SPA zal gevraagd en ongevraagd bijdrage leveren aan beleid..
- Voetganger komt om bij verkeersongeval aan Welgedacht B-weg..
- Opheffing voorlopige hechtenis Kromosoeto geweigerd, uitste…..
- Vier jaar cel voor Midema vanwege betrokkenheid ontvoering …..
- Caricom viert 52 jaar samenwerking en veerkracht..
- Tragisch verkeersongeval eist leven van voetganger..
- Personeel FVO eist opstarten cao-onderhandelingen..
- Gunsi TW: ‘Met toerisme kunnen we ontwikkeling brengen in h…..
- OM eist 7 jaar cel tegen verdachten van voorbereidingen dru…..
- Gewapende woningoverval op gezin aan Papajafowroestraat..
- VS en Suriname herbevestigen gedeelde waarden van vrijheid …..
- SML-halve finales zondag: Robinhood vs PVV, Transvaal vs In…..
- ‘Brunswijk is formeel nog steeds vicepresident’..
- Dode bij aanrijding Welgedacht B-weg..
- Dode bij aanrijding Welgedacht B..
- Vakbond voor medewerkers callcenters..
- Rusland zet op grote schaal chemische wapens in Oekraïne i…..
- Arbeiders ontdekken menselijk skelet bij Krikie Negie..