Assembleevoorzitter Ashwin Adhin benadrukt dat de behandeling van de begroting 2025 de hoogste prioriteit zal krijgen na de inauguratie van de president en vicepresident op 16 juli. In gesprek met Suriname suriname zegt Adhin dat de overheid momenteel nog opereert op basis van de begroting voor 2024, waarmee slechts lonen en salarissen kunnen worden uitbetaald. “Er mag echter niet méér worden uitgegeven dan wat in die begroting is opgenomen. Voor extra uitgaven moet dekking zijn,” stelt Adhin.
Volgens de nieuwe assembleevoorzitter zijn er in de laatste dagen van de vorige regering aanzienlijke verplichtingen aangegaan, wat hij als ‘verontrustend’ bestempelt. “Het is even schrikken. In het parlement zullen we opheldering eisen: zijn deze uitgaven gerechtvaardigd en waar zijn ze precies voor aangewend?”
Armoedebestrijding hoogste prioriteitAdhin onderstreept dat armoedebestrijding centraal moet staan in het beleid van de nieuwe regering. “Geen enkel gezin mag honger lijden. Elke burger verdient een dak boven het hoofd en toegang tot medische zorg. Dat is de kern van verantwoord regeren.” Hij wijst erop dat de sociaal-economische situatie ernstig is: “We bevinden ons in een humanitaire crisis. Daar heb ik de vorige regering herhaaldelijk voor gewaarschuwd.”
Kritiek op monetair beleid en IMF-programmaDe assembleevoorzitter uit stevige kritiek op het monetair beleid van de vorige regering, met name de ruime geldschepping en het IMF-programma. “Er is voor miljarden aan geld gecreëerd. Ik heb destijds gewaarschuwd voor de gevolgen. Nu zitten we met de uitwassen daarvan: de koers is geëxplodeerd en het vertrouwen onder de bevolking is laag.” Adhin stelt dat hij als voormalig vicepresident weet wat er nodig is om hervormingen daadwerkelijk door te voeren. “Ik zal mij ten volle inzetten om de juiste maatregelen te treffen, in het belang van het volk.”
Doorlichting van ambtenarenapparaatAdhin kondigt aan dat het ambtenarenapparaat kritisch tegen het licht zal worden gehouden, vooral met betrekking tot benoemingen kort voor de machtswisseling. “Er moet een scan komen van de extra personeelsleden die recentelijk zijn aangenomen. Daarbij kijken we naar hun kwalificaties en of hun functie werkelijk noodzakelijk is.”
Volgens Adhin was de NDP al sinds 2015 bezig met sanering van het overheidsapparaat, een lijn die hij met meer transparantie wil voortzetten. “Alleen al afgelopen week zijn er honderd personen aangenomen bij het ministerie van Openbare Werken. Dat roept vragen op.”
Onderzoek naar verkoop staatsbezittingenTot slot hekelt Adhin het “dubbelzinnig gedrag” van de vorige regering rondom de verkoop van staatsbedrijven en overheidspanden. “Toen ze in de oppositie zaten, spraken ze schande van het verkopen van staatseigendommen. Nu blijken ze zelf betrokken bij soortgelijke transacties. Ook dat moet grondig worden onderzocht.”
- Iran: Amerikaanse aanval maakt bredere vergeldingsacties le…..
- Fête de la Musique: Jong talent streelt de harten van het p…..
- Minister Nurmohamed: “Werkzaamheden aan Weg naar Zee en Bra…..
- Sewcharan staat niet te wachten op een VVV..
- ABOP rouwt om overlijden Patricia Etnel: “Een ware dochter …..
- PL: President moet niet rancuneus doen over Javaans Nieuwja…..
- Binnenkort onthulling kunstwerk ’De let en! – Da it’e…..
- Gedreven door komende olie-industrie: Commewijne ontwikkele…..
- Ori: “Uitbetaling Spaans leerkrachten wacht op goedkeuring …..
- Nog meer onweersbuien in aantocht..
- Voorstel voor één nationale vrije dag voor alle groepen in …..
- Straat van Hormuz inzet in olieconflict Iran-VS..
- Nigeria kampt met economische crisis: “Levens in gevaar van…..
- Vincent Olijfveld (50) Amsterdam 18-6-2025..
- Maurits Merle William Sairras (55) Amsterdam 18-6-2025..
- Volksgezondheid: geen verhoogd risico op meningitis door sl…..
- Suriname rouwt om heengaan Patricia Etnel: ‘Het land heeft …..
- Toyota blijft vasthouden aan omstreden standpunt tegen voll…..
- Minister Nurmohamed heeft geen duidelijkheid over betaling …..
- Natio eindigt als laatste in poule A Concacaf Gold Cup..
- Philipsburg ongeslagen kampioen Fiba 3×3 Quest..