De Wet Openbaar Ministerie zou volgens oud-vicepresident Ashwin Adhin herzien moeten worden. Dat zegt hij naar aanleiding van zijn ervaring in de strafzaak tegen zich. Het OM is niet ontvankelijk verklaard door het Hof van Justitie omdat er geen sprake zou zijn van redelijkheid en billijkheid. Ondanks Adhin in eerste aanleg werd vrijgesproken, heeft het OM gepersisteerd door in hoger beroep te gaan. ‘Misschien wordt het tijd dat de Wet Openbaar Ministerie herzien wordt’, zegt Adhin.
Hij stelt dat het OM willekeur heeft toegepast en fout gehandeld heeft. Het vervolgingsapparaat moet beter letten bij zaken tegen individuen. Er zou geen genoegen genomen moeten worden met ‘een redelijk vermoeden’, maar de feiten moeten duidelijk aangetoond worden, stelt de oud-vicepresident.
Hij heeft een zestal voorstellen om de wet te verbeteren. Adhin weerpsreekt dat dit met rancune tegen het OM te maken heeft. De NDP zegt dat, indien het regeermacht krijgt in 2025, de rechterlijke macht versterkt moet worden.
Het volledig interview kunt u hier bekijken:
- SWM 93 jaar: ‘Uitdagingen omzetten in kansen’ (2/slot)..
- Suriname ontvangt LatinFinance’s 2024 Award..
- President van Panama hekelt Amerikaanse ‘leugens̵…..
- Onvrede onder zorgmedewerkers: Financiële afspraken opnieuw…..
- Wilgo M. Pengel: Een pionier in multimedia en cultuurpromot…..
- Suriname houdt vast aan standpunt om geen visvergunningen t…..
- Hypocrisie NDP..
- Markoesateelt weer opgepakt door de regering..
- VHP niet principieel tegen samenwerking met specifieke part…..
- NAS versterkt culturele samenwerking met India..
- Surinaamse bedrijven hebben nieuwe mindset nodig om zaken t…..
- Stabiele internetverbinding voor scholen Lelydorp..
- Ideaal leiderschap; behoeften van een samenleving..
- Onthulling ‘Lezend Kind’ op Samuel Glocklerschool in Commew…..
- President Ali: “Suriname op drempel van transformatie, maar…..
- Afreximbank bereid investeren in Suriname aan te moedigen..
- Dienst Watervoorziening kampt met vervuilde waterinstallati…..
- VN-chef waarschuwt Trump voor etnische zuiveringen in Gaza..
- Procureur-generaal bezoekt Apoera..
- Vicepresident Brunswijk en minister Ramdin beloven medewerk…..
- KPS kampt weer met brandstoftekort..