Oud-vicepresident en NDP-kandidaat Michael Ashwin Adhin heeft in Amsterdam de harten van zorgprofessionals en organisaties uit zowel Suriname als Nederland weten te raken met zijn ambitieuze plannen voor hervorming van de Surinaamse gezondheidszorg. Tijdens een bijeenkomst in het Renaissance Hotel presenteerde hij een langetermijnvisie die door aanwezigen werd onthaald met hoopvolle reacties, staat in een persbericht.
De Surinaamse zorgsector wordt al jaren geplaagd door structurele problemen: onderfinanciering van ziekenhuizen, lage salarissen voor zorgpersoneel, een schrijnend tekort aan medicijnen en medisch personeel, alsook beperkte toegang tot adequate zorg in het binnenland. Adhin schuwde de harde realiteit niet, maar koos voor een oplossingsgerichte benadering.
Foto: Michael Ashwin Adhin
Nationale koerswijziging in de zorgIn zijn toespraak pleitte Adhin voor een fundamentele herziening van het zorgbeleid. Een van zijn speerpunten is het opstellen van een Nationaal Zorgplan, waarin duidelijke doelstellingen, budgetten en tijdslijnen worden vastgelegd. Volgens Adhin is het essentieel dat politieke inmenging plaatsmaakt voor continuïteit en professionaliteit binnen het zorgsysteem.
De voorgestelde herziening van het zorgverzekeringssysteem moet leiden tot meer transparantie en efficiëntie. Daarnaast wil Adhin investeren in betere salarissen en arbeidsvoorwaarden voor artsen en verpleegkundigen, gecombineerd met nascholings- en specialisatieprogramma’s in samenwerking met buitenlandse partners.
Strijd tegen braindrain en ongelijkheidAdhin onderstreepte het belang van het tegengaan van de braindrain, door jonge zorgprofessionals toekomstperspectief en groeimogelijkheden te bieden in eigen land. Tegelijkertijd wil hij inzetten op gelijke toegang tot gezondheidszorg voor inwoners van het binnenland – een groep die vaak aan haar lot wordt overgelaten.
Preventie vormt eveneens een belangrijk onderdeel van zijn plannen. Adhin kondigde campagnes aan die gericht zijn op voorlichting over een gezonde levensstijl, hygiëne en het voorkomen van chronische aandoeningen zoals diabetes en hypertensie.
Internationale samenwerkingAdhin sprak ook over het belang van internationale partnerschappen. Landen als Nederland, Cuba, India en China worden genoemd als mogelijke bondgenoten op het gebied van training, medische apparatuur en medicatie.
“Alleen een gezond volk kan zorgen voor een economisch sterk Suriname. Om dit te realiseren is de overheid verplicht om te investeren in de gezondheidszorg,” benadrukte Adhin.
Positieve reactiesDe aanwezigen reageerden opgetogen op de voorgestelde plannen. Een Nederlandse zorgprofessional van Surinaamse afkomst merkte op dat, als Adhin’s visie werkelijkheid wordt, de braindrain zich mogelijk in omgekeerde richting zal voltrekken: van Nederland naar Suriname.
- Kleine issues bij uitbetaling SRD 800 studententoelage opge…..
- Micro-ondernemers met een beperking ontvangen ondersteuning…..
- NPS maakt inhaalslag door houding huidige regering..
- Beoogde DNA-kandidaten moeten meer doen in belang van volk..
- Tentoonstelling Hedendaagse Surinaamse Kunst..
- ‘Verhalen verklaren de wereld’..
- Ruim 500 personen gevoed door Region One Suriname..
- Amerikaanse tarieven op Chinese schepen bedreigen Guyana’s …..
- Ook vandaag regen en onweer..
- 20-jarige aangehouden voor drugsbezit..
- Man slaat partner na ruzie over vermeende buitenechtelijke …..
- Positief bezoek minister Rubio probeert men te ondermijnen..
- Signalgate: “Topadviseur Trump gebruikte privé-Gmail voor r…..
- Bond Luchthavenbeheer wil garanties voor uitbetaling..
- Nationaal Leger voegt 31 commando’s toe aan elite eenheid..
- Buschauffeur overlijdt in ziekenhuis na verkeersongeval..
- Burgers ontstemd over ongevraagde plaatsing op VHP-kandidat…..
- Kandidaten eisen schrapping van VHP-lijst wegens ontbrekend…..
- Zes kandidaten willen van de VHP lijst in Sipaliwini..
- Verkiezingen verliezen geloofwaardigheid door politieke inv…..
- Medewerkster doet aangifte tegen directeur Toerisme wegens …..