Ashwin Adhin, voormalig vicepresident en beoogd voorzitter van De Nationale Assemblee (DNA), heeft tijdens het programma De Tafel scherpe kritiek geuit op het ontbreken van effectief overheidsbeleid rond bevolkingspolitiek, arbeidsmigratie en expats. Volgens Adhin is het nog steeds onduidelijk hoeveel buitenlandse arbeidskrachten nodig zullen zijn voor de snelgroeiende olie- en gassector in Suriname.
“De overheid heeft zich tot nu toe voornamelijk opgesteld als facilitator, maar er is veel meer actie vereist,” stelt Adhin. “We weten nog altijd niet welke functies vrijkomen, in welke sectoren, en hoeveel daarvan daadwerkelijk door Surinamers kunnen worden ingevuld.”
Er wordt momenteel geschat dat de opkomende olie- en gasindustrie meer dan 6000 banen zal creëren. Toch ontbreekt nog steeds een concreet overzicht van het type functies en de vereiste vaardigheden, aldus Adhin.
Hij bekritiseert tevens het gebrek aan inspanning om de nationale beroepsdatabase te versterken. Adhin verwijst hierbij naar zijn eigen inzet rond de oprichting van de Suriname National Training Authority (SNTA), een initiatief dat gericht was op het registreren en structureren van alle beroepen in het land.
Samen met wijlen Roy Adama, voormalig voorzitter van de SNTA-commissie, werkte Adhin aan wetgeving en een structuur voor een kwalificatiekader van niveau 1 tot en met 10. Dit systeem zou aangeven welke competenties vereist zijn voor specifieke functies. Volgens Adhin zou dit model ook op regionaal niveau, binnen het Caribisch gebied, de arbeidsmobiliteit en beroepenmatching kunnen bevorderen.
Adhin pleit voor een versnelde inhaalslag. Er moet op korte termijn duidelijkheid komen over de functies die beschikbaar zullen zijn binnen de olie- en gassector en de bijbehorende sectoren. “De spin-off van de olie-industrie zal niet beperkt blijven tot één sector, maar invloed hebben op de hele economie,” benadrukt hij.
Daarnaast wijst Adhin erop dat er inmiddels veel buitenlandse bedrijven en investeerders interesse tonen in deelname aan deze groeiende sector. Suriname moet daarom dringend lokale deskundigen opleiden – niet alleen voor de olie- en gasindustrie zelf, maar ook voor de ondersteunende en aanverwante sectoren.
- Bondscoach Nahar: ‘Hoge verwachtingen, maar geen druk op 3×…..
- “Ik kan niet weg”: angst en onzekerheid in Teheran..
- Henry Ferdiand (Fred) Wielingen (70) Amsterdam 11-6-2025..
- Clyde Eyck (56) Roozendaal 18-5-2025..
- Goerdat (ABOP) niet naar DNA; Santokhi heeft verkiezing nog…..
- Bilateraal gesprek tussen minster Ramadhin en PAHO-vertegen…..
- ECD laat vervallen producten vernietigen..
- Voormalig president Venetiaan viert 89ste verjaardag..
- Crypto kan zich verspreiden in pensioenfondsen..
- Column: Now, di w’woyo yagi..
- Bewustwording noodzakelijk om kinderarbeid uit te bannen..
- Energietop begonnen: Beleid lokale inhoud cruciaal voor eco…..
- Luchthavendirecteur Chotkan: “SLM sinds 2019 zware wanbetal…..
- Pensioenstelsel is toe aan hervorming..
- Santokhi: We hebben basis gelegd voor duurzame energie-econ…..
- Ramadhin en PAHO-vertegenwoordiger bespreken voortgang gezo…..
- Malaria-accreditatie Suriname in afrondende fase..
- NPS-congres geeft volgende week goedkeuring aan kandidaat v…..
- Olieprijzen: Iran-Israël crisis nog niet vergelijkbaar met …..
- Wi Tru Sranan en korpsen werken aan ‘Code of Conduct’..
- Arts die ketamine leverde aan acteur Perry pleit schuldig S…..