Adhin: ‘Begrotingsbehandeling mogelijk reeds volgende week’

De Nationale Assemblee (DNA) is volgens voorzitter Ashwin Adhin goed op schema met de voorbereidingen voor de begrotingsbehandeling. Tijdens een interview met ABC Online Nieuws, zei Adhin dat de verschillende parlementaire commissies momenteel hard werken, aan het doornemen van de begrotingen per ministerie. Adhin sprak zijn waardering uit over het werk dat door zowel de commissievoorzitter als de overige assembleeleden, wordt verricht. “Mijn complimenten aan alle leden en in het bijzonder de voorzitter van de begrotingscommissie voor de inspanningen. Er wordt alles aan gedaan om de begroting zo spoedig mogelijk, goedgekeurd te krijgen”, aldus Adhin.
Hij wees erop dat de behandeling van de begroting voor 2025 is blijven liggen, en dat ook de begroting voor 2026, nog bekeken moet worden. Door de regeringswisseling is de begroting van 2025 namelijk niet eerder behandeld.
Volgens Adhin is het van groot belang dat er snel wordt gehandeld om verdere vertraging te voorkomen. Hij schatte dat er volgende week al kan worden gestart met de officiële behandeling. “We zijn nu 5 augustus. Als we vrijdag doorwerken en maandag een huishoudelijke vergadering kunnen houden, waarin alle rapportages worden gepresenteerd, is het wel realistisch dat we vanaf dinsdag 12 augustus van start gaan”, aldus Adhin.
Adhin zegt dat de begroting technisch gezien voort kan bouwen op het raamwerk van voorgaande jaren.
Toch verwacht hij verschillen in de cijfers en accenten, onder andere vanwege wijzigende beleidsinzichten na de regeringswisseling. “Het beleid zou grotendeels hetzelfde moeten zijn, maar de benadering verandert vaak met een nieuwe regering. Daarom is het belangrijk, dat we snel afronden, het liefst binnen een of twee weken.” Hij suggereerde dat de behandeling verspreid over meerdere dagen in de week zal plaatsvinden, met mogelijk enkele tussenpauzes om aanpassingen en overleg mogelijk te maken. Volgens hem zou het proces ook sneller kunnen verlopen, afhankelijk van de voortgang.
De verwachting is dat de volgende openbare vergadering van het parlement in het teken zal staan van de begrotingsbehandeling.
Adhin merkte wel op, dat er nog gekeken moet worden naar de toelating van twee nieuwe parlementsleden, maar verwacht niet dat dit het proces zal vertragen.
The post Adhin: ‘Begrotingsbehandeling mogelijk reeds volgende week’ ..