Het aantreden van Jennifer Simons en Gregory Rusland als respectievelijk president en vicepresident van Suriname markeert volgens Ashwin Adhin, voorzitter van De Nationale Assemblee (DNA) niet alleen een nieuw hoofdstuk, maar ook een nieuwe kans voor nationale verbinding. Adhin gaf aan dat zij binnen de werking van de trias politica mogen rekenen op het college als een van de drie machten. Het college zal hen vanuit zijn grondwettelijke taken en bevoegdheden bijstaan met wetgeving, kritische toezicht en vertegenwoordiging van het volk.
“Steeds met het doel voor ogen: duurzame ontwikkeling, de eenheid van ons volk van volkeren en de blijvende bescherming van onze soevereiniteit”, aldus de assembleevoorzitter, die zei dat met de verkiezing van het tweetal geschiedenis wordt geschreven. Ten aanzien van Simons als de eerste vrouwelijke president van Suriname, sprak hij van een historisch moment van nationale betekenis. Dat zij uit de gelederen komt van de Nationale Democratische Partij (NDP) en tevens de eerste vrouwelijke voorzitter van de partij is, maakt dit volgens de parlementsvoorzitter niet alleen tot een mijlpaal voor de Republiek Suriname, maar ook tot een bron van trots en eer voor de partij.
De parlementsvoorzitter onderstreepte dat de verwachingen van het volk hooggespannen zijn. “Maar de boodschap die tijdens de campagne weerklonk, van good governance, transparantie en strijd tegen corruptie bieden hoop en perspectief”, aldus voorzitter Adhin. Hij voegde eraan toe dat het land dit jaar 50 jaar onafhankelijkheid viert en daarmee een halve eeuw Surinaamse staatsvorming. Het aantreden van Simons en Rusland als president en vicepresident markeert dan ook niet alleen een nieuw hoofdstuk, maar ook een nieuwe kans voor nationale verbinding.
De akte van de verkiezing tot president en vicepresident van de Republiek Suriname zal geschieden middels plaatsing in het staatsblad en advertentieblad van de Republiek Suriname. Simons en Rusland worden op woensdag 16 juli tijdens een buitengewone openbare vergadering van het parlement in de Anthony Nesty Sporthal geïnaugureerd.
- 169 Bloeddonoren gedecoreerd voor ‘stille heldendaad’..
- BPBS-voorzitter: “Nieuwe regering geen garantie voor verand…..
- Regering versterkt zorg, onderwijs en veiligheid..
- Readytex Art Gallery presenteert ‘Waka Tjopu: Echoes of a m…..
- ICT Summit 2025 moet digitale vooruitgang in Suriname stimu…..
- Veel zon, maar ook onweersbuien in de middag..
- OM eist 7 jaar celstraf voor voorbereidingen drugstransport…..
- Trump krijgt ‘Big Beautiful Bill’ door het Huis, ondanks ve…..
- Carmen selita Sant (65) Paramaribo 1-7-2025..
- Finette Ursula Arrias (86) Amsterdam 29-6-2025..
- Diplomatieke spanning tussen VS en Colombia escaleert..
- Verdachte aangehouden voor diefstal aluminium stellages..
- Advocaat Serena Essed: Brunswijk is nog steeds vicepresiden…..
- 249ste onafhankelijkheidsdag VS in Suriname gevierd..
- Politiek pad nu geplaveid; de economische weg ligt vol valk…..
- Deken Fraenk vraagt autoriteiten om invulling Constitutione…..
- Leo Brunswijk: politieke partijen zagen ABOP als grootste b…..
- Santokhi, pe a moni de? (1)..
- Directeur MAS: “Voldoende animo om maritieme school draaien…..
- Militairen beschuldigd van diefstal na tekort aan provian…..
- 169 bloeddonoren onderscheiden..